Jump to content
Sign in to follow this  
Fivix

Głośny filtr 1400L/h

Recommended Posts

Witam. Jakieś pół roku temu zakupiłem filtr Hanza Hj-1122 Pump 1400L/h do mojego Malawi. Na początku byłem zadowolony, bo filtr dobrze radził sobie z filtracją mechaniczną, lecz ostatnio po wyczyszczeniu go (oczywiście wodą z akwarium) zaczął pracować bardzo głośno - tzn. pracuje jakby harmonicznie. Jeden "cykl" to 20 sekund cichej pracy i 20 sekund głośnej (jakby wirnik obcierał o obudowę). Moje pytanie brzmi następująco: czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem z filtrem wewnętrznym i czy jest jakiś sposób na "ściszenie" mojego filtra? 

Tego typu filtry (no name) są wykonane z bardzo niskiej jakości komponentów.

Nie chce Cię straszyć, ale prawdopodobnie z czasem filtr już nie będzie miał takich "cykli", a będzie buczał cały czas - rozmagnetyzowuje się wirnik.

Ktoś kiedyś wspominał mi o użyciu taśmy teflonowej (tej do uszczelniania kranów itd) do owinięcia wirnika- czasem pomaga. Ważne jest to, by owinąć w odpowiednią stronę- by po włączeniu filtra taśma się nie rozwinęła :)

Dzięki Pley'u za odpowiedź. 

Mógłbyś polecić mi jakiś filtr mechaniczny do Malawki 240L ?

Bo to buczenie naprawdę jest denerwujące. Kupiłem ten filtr za jakieś 30-40zł, więc dużo od niego nie wymagałem, ale na początku było dość cicho.

Ja szczerze mogę polecić filtry firmy Aquael z serii CIRCULATOR (te nowe). Dokupić tylko dobrą gąbke i jest to mechanik jak marzenie.

Do 240 mechanik to bierzesz Aquael Circulator 2000 do tego zwykła gąbka i zasuwa, u mnie tak jest zrobione i gąbkę czyszczę max raz na 1 miesiąc