Jump to content

Wybór wysokości akwarium.

Recommended Posts

Stoję przed dylematem wyboru wysokości akwarium.

Czy przy akwarium 80x35x40 i 80x35x45 będzie duża różnica jeśli chodzi o oświetlenie, a konkretnie docieranie światła do dna. 

Skłaniałem się ku 45cm ponieważ mam obecnie 30 cm i co kilka dni muszę ostro przycinać rośliny np. rogatek, rotala

W zbiorniku będę trzymał neony + red cherry + zbrojnik niebieski.  

Edited by włóczykij

Ja bym wybrał zbiornik z wysokością 45cm te 5 cm aż tak wieliej różnicy nie zrobi przy oświetlaniu. Tylko szkoda ,że nie chcesz wziąć szerszego choćby nawet o te 5 cm bo zawsze idzie stworzyć troszke większą *głębię*

Edited by Robteos

Zastanawiam się jeszcze nad wykonaniem akwarium a konkretnie chodzi mi o wzmocnienie na dłuższym boku. Chodzi o to, że akwaria na allegro nie mają wzmocnienia na boku a np. diversa stosuje takie wzmocnienia. Jak to wygląda w praktyce ? Czy ma to duże znaczenie ?

Ogólnie wszystko zależy od grubości szkła.Aczkolwiek widze ,że akwarium o tyh wymiarach są z grubości 6mm i posiadają wzmocnienia wzdłużne. Więc wybierając kupuj takie które ma wzmocnienia wzdłużne albo kupić z szkła 8mm bez wzmocnień ale to będzie na pewno droższe. Ogólnie wybierał bym akwarium z firmy divers bo oni mają lepsze normy dotyczące akwarium.