Skocz do zawartości

Brunatnice ratunku


dorka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa założone miesiąc temu 180 litrów oświetlenie 2x 30w swietlowka filtr aquael turbo 1000 podmiany 30% na tydzien nawozenie codziennie wegiel w plynie obsada 4x młody skalar 2x zbrojnik niebieski mlodziutki 2x ampularia podłoże ziemia i żwir roślin mam dużo i właśnie problem. Od początku borykam się z brunatnicami już nie wiem co robić ścieram a one ze zdwojoną siła wracają . Przepraszam za błędy w pisowni i brak zdjęć ale pisze z telefonu:)

 

Regulamin 6.1. Nawet jeżeli byś pisała z sokowirówki regulamin obowiązuje tak samo. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x 30w swietlowka

Kiedy ostatni raz wymieniane (oczywiście nie brałem pod uwagę że są nowe, jeżeli tak to to napisz), jaki to typ i jaka barwa, jaka wysokość akwarium?

 

 

 

filtr aquael turbo 1000

Ten filtr przy takim litrażu to jako mechanik możesz sobie zostawić. Dołóż coś innego żeby było o wiele więcej miejsca na złoża biologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki nowe zmieniałam jak startowałam ze zbiorniczkiem a moc barwowa kurcze nie wiem mam 1x diversa opti natural i 1x philips master TL-D 30W/865. A co do filtra to co proponujesz? A wysokość 50cm

Edytowane przez dorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwowo masz świetlówki ok, diversa opti natural - 7000K a philips to 6500K.

 

 

A wysokość 50cm

To jest Twój główny problem brunatnic, za mało oświetlenia dociera do dna. Tutaj zaproponował bym Ci wymiane oświetlenia na np T5 lub dołóż jeszcze jedną świetlówkę.

 

Co do filtrów to może jakiś mały kubełek, ale jaki to ja już się nie wypowiem, bo nie miałem styczności z takim litrażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...