Skocz do zawartości

Który filtr wybrać JBL czy Aquael?


yans1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kubełek , jakie masz akwarium ? Jaki litraż oraz jaką obsadę roślinność itp , zazwyczaj kubełki to filtry biologiczne w nich żyja bakterie nitryfikacyjne ( te pożyteczne ) w tym wypadku w filtrze nie jest ważna przepustowość ale pojemność złoża filtracyjnego ,  ja proponuje stworzyć samemu filtr , sam będę robił  z beczuszki 30 l , pompa 2000l/h  to jest tak zwany filr "xenoxa" ;) do tego filtr wewnętrzny atman 203 o przepustowości 2000l/h i takie coś wystarczy nawet do zbiornika 600l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReevengeR w sumie to Twój pomysł jest całkiem okey ale jak kolega napisał, jest początkujący i chyba wolałby kupić coś gotowego, ale jeśli byłby w stanie zrobić taki filtr samemu to moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie :)

Yans podaj więcej szczegółów :) jaki litraż, ile roślin, jaka obsada :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponujcie mu tutaj rozwiązań DiY, bo zaleje chłopak mieszkanie i będzie miał figę nie zbiornik...

Pyta konkretnie więc mu pomóżmy.

 

Ja proponuję JBL, najdłuższa gwarancja, ciche wydajne, regulacja mocy, do tego największa pojemność biologiczna jeśli dobrze pamiętam, a o to tutaj przecież chodzi. Zużycie prądu najmniejsze i krystaliczność wody tego chyba nie da żaden kubeł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Ja użytkuję filtry obu firm. Unimaxa 250 mam około 1,5 roku filtr jest nie słyszalny podczas pracy przy odległości 10cm cisza ,wodę dobrze filtruje,sama obsługa filtra jest bardzo prosta ,że nie ma najmniejszego problemu z dostępnością części też nie ma problemu w obu przypadkach.
Natomiast jeśli chodzi o JBL e1901 to niestety możliwe ,że trafiłem na wadliwy bo go niestety słychać na odległość około 2m,aczkolwiek może muszę czekać na dotarcie bo filtr dopiero pracuje 2 tygodnie,sama filtracja wody też jest bardzo dobra.Węże w obu przypadkach są dojść podobne grubę i dojść sztywne.

Ogólnie jeśli to ma być akwarium powyżej 300l wybrałbym Unimaxa a dlaczego ? bo posiada dwa wloty wody i dwa wyloty co w większych zbiornikach jest dobre bo po każdej stronie można dać wlot i wylot wody co tworzy dobrą filtrację i cyrkulację.
 Pozdrawam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady. Obsadę planuję następującą:

Molinezje Żaglopłetwe 8 szt

Gupiki Endlera 30 szt

Kiryski Pstre 15 szt

Molinezje Księżycowe 6 szt

Akwarium 240l  120x40x50 roślin jeszcze nie wybrałem choć mam kilka koncepcji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...