Jump to content

25 l - dobranie kaskady/napowietrzanie


Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium 25 l (40/25/25), a w nim filtr hbl-301 (zalecany do akwarium 20-50) na wlocie jest założona gąbka, w srodku zeolit + wata, jako filtr - nie narzekam, bo i za wiele do filtrowania nie ma, kilka sztuk narybku i 20 krewetek. Niestety odkąd wpuściłam do niego crystale zauważyłam, że jest duży problem z napowietrzaniem wody. Filtr porusza taflą tylko w obrębie kilku cm od wylotu, na reszcie akwarium zauważyłam skłonność do powstawania filmu (choć to akurat by mi nie przeszkadzało) a jeśli tylko wyłączam na chwilę brzęczyk (niezależnie czy w ciągu dnia czy po zgaszeniu świateł) lokatorzy zaraz próbują wyleźć z akwarium. Na razie napowietrzanie chodzi non stop, ale jest dość uciążliwe (hałas) więc pomyślałam - wymenić filtr. Planuję zakup albo hbl-501 tylko zastanawiam się, czy poza większym mieszaniem wody na powierzchni nie zrobi mi pralki w środku??

501 jest przewidywana do akwariów 40-100 l, myślałam jeszcze o 701, ale tu specyfikacja mi wychodzi 100-200 więc chyba faktycznie byłoby to przegięcie ;-)

 

Ewentualnie czy problem z napowietrzaniem może wynikać z czegoś innego niż filtr i co może jeszcze (poza brzęczykiem) problem rozwiązać??

 

 

/P.S. Przed wpuszczeniem Crystali problem nie był widoczny, nie wiem czy był film - nie zwróciłam uwagi - narybek i 3 sztuki neocardiny miały się świetnie, z tym napowietrzaniem wpadłam na to dopiero też po pewnym czasie - nie było oznak przyduchy opisywanych na innych forach, poza tym, że część osobników Crystali próbowała wyleźć z akwarium, po włączeniu bąbelków problem zniknął/

Edited by Atthis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...