Skocz do zawartości

[70l] Powrót z zielenią...


MATIZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z akwarium.... NIedługo zamierzam kupić parkę Kolcobrzuchów Karłowatych(po tym jak oddam 3 neonki).

SPRZĘT:
Filtr wewnętrzny Juwel Bioflow Super
Grzałka 50 WATT z termostatem

OŚWIETLENIE:
1x15 WATT Juwel Day-Lite
1x15 WATT Sylvania Gro-Lux 8500K

Odbłyśnik Juwel

 

PODŁOŻE:

Bazalt(12 kg)

Pro Soil(0,5kg)

OZDOBY:
Korzeń z kory korkowe

3 kamienie

 

NAWOŻENIE:

EasyLife Profito

Inne nawozy

Bimbrownia

 

FLORA:

Kryptokryna Wendtii x1
Microsium oskrzydlone x3

Anubias(mały) x2

FAUNA:
3 Neony Iness
1 Zbrojnik Niebieski(nie umiałem się z nim rozstać... Jest w akwarium od czterech lat...)
3 Krewetki Amano

 

ZDJĘCIA:

ykcgmbp7o83x.jpg

 

hstayucdblw7.jpg

 

3qe1wqfvylvw.jpg

 

1q7ygmhyqvqk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuje troszeczkę, ze zdjęcia wynika, że są dwa neony czerwone oraz jeden inessa. Na początek przydałyby się parametry wody. 

Przepraszam :oops: ... Pomyliłem się w czasie kopiowania z poprzedniego tematu....

Co do parametrów  to mam tylko podstawowe:

>10 mg/l NO3

0 mg/l NO2

4-7 °d GH

10 °d KH

7,2-7,6 pH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak kupisz kolcobrzuchy to się pożegnasz z krewetkami ;]

Polemizował bym z tym.

Możliwe, że kolce ograniczą nieco populację krewetek, ale jak kolcobrzuchy będą miały pod dostatkiem innego pokarmu, a krewetki sporo kryjówek to na pewno można się będzie cieszyć z posiadania obu gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz kolcobrzuchy to się pożegnasz z krewetkami ;]. Zbrojnika też oddaj, będzie strasznie niszczył równowagę biologiczną. Możesz już za to wpuścić jakieś ślimaki żeby się namnożyły.

 

Mają dużo kryjówek więc mam nadzieję, że nie zostaną pożarte. Mam na razie helenki(około 100). A co do rybek to neonki oddaję w środę, a zbrojnika nie mam komu oddać bo nikt go nie chce :(. Do akwarium dorzuciłem pistię i nurzańca śrubowego.

Kilka fotek:

 

Mam jeszcze pytanie:

Ile kolcobrzuchów będę mógł trzymać? Myślałem o 4 samicach i 2 samcach, ale może będę mógł więcej?

post-3996-0-63010500-1399289325_thumb.jpg

post-3996-0-81973700-1399289340_thumb.jpg

post-3996-0-71809500-1399289353_thumb.jpg

Edytowane przez MATIZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż Anubiasów, obsadź korzeń sporą ilością mchów. Mógłbyś jeszcze posadzić więcej Kryptokoryny i może jakaś Paprotnica (Ceratopteris Siliquosa)

 

Jutro zamierzam kupić jakieś mchy i obsadzę nimi korzonek. A co do Kryptokoryny to jeszcze nie wiem. Paprotnica to ciekawy pomysł, ale ciężko ją dostać więc możliwe że zamówię ją na allegro.

Jak chcesz mieć kolcobrzuchy to przedewszystkim praktyczie rezygnujesz z obiegu wody w obrębie zbiornika, także potrzebujesz rośliny które nawożenia potrzebować jakoś szczególnie nie będą. Ja bym poszeł w trzeci plan złożony z nadwódek.

Nie wiem tylko czy znajdzie się gdzieś z tyłu miejsce jeśli posadziłem już tam nurzańca i mam nadzieję, że szybko tam zarośnie.

 

Czy nie może ktoś z Was zna jakiś "trawniczek", który nie wymaga zbyt dużego światła(u mnie jest tylko 0,5W/l)?

A co do kolcobrzuchów to: ile ich mogę trzymać? Myślałem o sześciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nawet 1- ego możesz trzymać bo rosną całkiem spore do ok.16 cm i powinny mieć lekko słonawą wodę. Co raczej nie będzie pasowało do reszty obsady.

Ale to jest moje zdanie i mogę się mylić.

 

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez krzysiachek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ich możesz trzymać ale wiem, że powinny mieć lekko słonawą wodę. Co raczej nie będzie pasowało do reszty obsady.Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Złe info :P To zielone potrzebują lekko słonawej wody. Karłowate "normalna" woda, ale to też są właśnie różne opinie.

Kolcobrzuchy to ryby terytorialne, lepiej trzymać je w zarośniętych akwariach. Jeśli akwarium akwarium było by dobrze zarośnięte to możesz spróbować 2+4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe info :P To zielone potrzebują lekko słonawej wody. Karłowate "normalna" woda, ale to też są właśnie różne opinie.

Kolcobrzuchy to ryby terytorialne, lepiej trzymać je w zarośniętych akwariach. Jeśli akwarium akwarium było by dobrze zarośnięte to możesz spróbować 2+4.

Właśnie czekam jeszcze na 2 roślinki. Mam nadzieję że w ciągu dwóch tygodni zarośnie(już teraz widać progres w porównaniu do 10 dni wcześniej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

Dzisiaj doszły 3 roślinki i nawozy w proszku(potas, chelat 13% itp i jeszcze nawóz intermag). Mam pytanie i prośbę: Nie rozumiem tego kalkulatora Zulixa do końca i czy ktoś mógłby mi pomóc w tym ile rozpuścić tych proszków itp. Dziękuje z góry :)

Foty:

 

Ogólne:

wftuq83sidb4.jpg

Trochę się kolor zmienił sorry :)

 

Trawnik. Mam nadzieję że się przyjmie :)

te3qfmuj3561.jpg

 

 

Microsium:

ucn59sf9w4ob.jpg

 

 

EDIT:

Neonków nie udało mi się oddać więc muszę czekać zanim kupię kolcobrzuchy...

Edytowane przez MATIZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/

PO 2: Ponowie pytanie kolegi locdog'a: a co Ty chcesz nawozić? I nie daj bosze jeszcze chelatem...

Po 3: Podłoże to masz parszywe, i na trawnik i na resztę roślin.

Po 4: Pod kryptokorynę, nurzańca, trawnik daj jakiś nawóz pod korzenie (mogą byś zwykłe kulki g-t), do wody jakieś zwykłe makro (gotowiec powinien Ci w zupełności wystarczyć), i węgiel (bimbrownie którą masz albo carbo).

Więcej nie kombinuj, bo prosisz się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...