Skocz do zawartości

Filtr do akwarium 375l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zamierzam wystartować z akwarium 150x50x50 chciałbym optymalnie wybrać wszystkie elementy. 

Przygotowałem małe zestawienie (w załączniku) jeśli chodzi o filtry do takiego akwarium. 

 

Moim zdaniem: 

JBL CRISTAL PROFI E1501 - wydaje się być najlepszym wyborem ze względu na niewielka moc (powinien być oszczędniejszy) przy dużym przepływie, oraz dobra cenę, jego minusem jest 3 kosze chociaż to też powinno wystarczyć. 

 

Co myślicie o moim wyborze? 

Co myślicie w ogóle o tych filtrach, może warto na jakieś inne jeszcze zwrócić uwagę? 

Może wiecie jak jest z ich bezawaryjnością i ewentualna naprawa? 

Może macie jakieś generalne gady których firm unikać a które warto wybrać. 

 

Pozdrawiam, 

Damian 

post-20956-0-03642200-1398948265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś bardzo ciekawe zestawienie i choć w JBL'u są 3 kosze to pojemność filtracyjna jest bardzo duża, przy małym zużyciu prądu.

Dla mnie to było najważniejsze jak wybierałem "kubeł" i dlatego również w szafie stoi JBL, ale troszkę mniejszy ponieważ mam mniejszy zbiornik.

Jednak jakość produktu i jego praca jest na naprawdę wysokim poziomie przy dobrej cenie.

No i najlepsze, że gwarancja jest najdłuższa z wszystkich producentów.

 

PS. Przerabiałem temat AQUAEL, HW, TETRA..

Jak dla mnie JBL prowadzi.. No i tak krystalicznie czysta woda, tego nie da ci aquael ani HW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Zrobiłem małą analizę (wykorzystując matematykę :)) pomocną w podjęciu decyzji co do zakupu filtra, możne komuś pomoże podjąć decyzje.

Proszę o komentarze szczególnie jeśli chodzi o parametry (niektóre źródła sobie zaprzeczają, przede wszystkim nie wiem czy dobre objętości porównuję).

Od razu tłumaczę że wstawione oceny "werbalne" oraz wagi są subiektywne:).

Może warto jeszcze jakiś filtr dodać do zestawiania.

Pozdrawiam.

Optymalny wybór filtra akwariowego do 375l V.1.pdf

Edytowane przez damirac6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z nieba mi spadłeś, właśnie jestem na etapie wybierania kubła do 290 litrowego akwa, i celowałem dokładnie w takie same, i jakoś się uparłem na Unimaxa, ale chyba zdecyduje się na JBL CRISTAL PROFI E1501. Mam teraz w akwa dwa wewn. jeden biolog drugi mechanik, i chce zamienić tylko na kubeł bo irytuje mnie czyszczenie tych 2 filtrów co 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsz rzecz to serwis i cena części zamiennych oraz ich dostępność. JBL niemiecka precyzja chińska produkcja. Fluval kanada firma poszła na ilość nie na jakość, Eihem jakość sama w sobie nic dodać nic ująć tylko ta cena, Unimax i tu pojawia się problem tego typu bo to polskie więc chłam ale nie do końca bo to jedyna firma której serwis jest dostępny od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej wielkości akwarium radził bym zastosować dwa filtry. Sam mam w 300l JBL E1901 z gąbką na wlocie (Jako Biolog) i drugi mniejszy Unimax 250 jako Mechanik i jest ok. Bo jeden to na taką wielkość może być różny aczkolwiek wszystko zależy co chcesz tam trzymać ja mam Paletki  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...