Skocz do zawartości

Roślina do akwarium,oświetlenie


werbeson33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,drodzy forumowicze.

Od wielu wielu tygodni zbieram informacje z różnych "źródeł" odnośnie zakładania akwarium(...),
jednak chciałem zapytać Was - doświadczonych już osób, ponieważ pomimo wszystko istnieje ryzyko,że coś jednak źle zrozumiałem. :)
No dobrze, to ja teraz napiszę co mi,że tak powiem na sercu leży, jakie pytanie mnie dręczy.

Otóż dopiero przymierzam się  do założenia akwarium - a mianowicie do wyboru roślin ,a raczej rośliny - bardzo zachwyca mnie akwarystyczna "trawka". Moim celem stała się Eleocharis acicularis, poniważ źródła podają,że w uprawie jest ona łatwa ,a co ważniejsze "znosi" wodę miękką jak i twardą. Jednak pozostaje kwestia naświetlenia oraz dozowania CO2.
I tutaj moje pytanie rozbija się na dwa podpunkty:

1. Jestem świadomy,że moje naświetlenie jest poniżej normy ale.. :( (...)
Zakupiłem akwarium firmy diversa, w pokrywie znajdziemy: 2x18W  1. ( 60cm 24" -> 6000Kelvin)   2. (60cm 24" 4900 Plant Color - odcień różu) Akwarium mam 112 l (dokładniej : 80x35x40) , co daje mi przelicznik 36:112 = 0,32 wiązki(?) światła na litr.
(zakładam,że zapotrzebowanie 10-12h dziennie)
Pytanko: Widzicie sens? co mógłbym zrobić?
Bardzo mi zalezy na takim trawniczku,czy naprawdę pozostaje mi tylko mech? 

DSC00016.JPG

 

2. Pytanko: jeśli dobrze rozumiem, tabela przedstawia wymagania dotyczące dozowania CO2 , będącym niezbędnym składnikiem dla roślin. 

tabelka ze stronki:

http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/download/file.php?id=14885

 

Czy "wystarczy" ta owa kontrola ph ,jak i kh , w takiej dogonej pozycji,aby pokryć wymagania roślin ?
Wiem,że jest to trudna sprawa, zarówno jak i zakładanie trawnika,ale,jak już podkreśliłem,ze tak bardzo chciałbym go mieć.. :)
(w domu posiadam tzw wodę kranową , o nast param:

Kh(twardość węglanowa) - 0 ;

Ph 6,4 - 6,8 (potrzebuje dokładniejszych odczytów, jednak operuję paskami);

dGH(twardość całkowita) więcej niż  > 12.

To chyba wszystko, napiszcie co myślicie , w końcu chciałbym sobie założyć te akwarium heh, wszyscy się wokół pytają ,jak tam jak tam ,a ja że akwa jeszcze w pudle.. :)

życzę wszystkim miłej majóweczki!
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...