Skocz do zawartości

Zakładanie krewetkarium


Pt®
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów :icon_e_biggrin: Chciałbym zacząć przygodę z krewetkami a konkretnie padło na Redki. Bardzo podoba mi się zestaw AQUEL'a ShrimpSet 20. Słyszałem tyle dobrych jak i złych opinii o tym zestawie tak więc postanowiłem zapytać osobiście, bardziej doświadczonych. Mogę go kupić za 130zł. I tutaj kilka pytań:

 

1. Czy warto w niego zainwestować ?
2. Czy podłoże bazaltowe 2mm-4mm o ostrych krawędziach mogłoby być ?
3. Wiadomo że szybko się mnożą ale jeśli zadbam o gęstą roślinność na całej wysokości akwarium ( chodzi mi o jakąś górkę, silnie obrośnięty korzeń itp ) to nie będzie problemu ?

4. Jakie rośliny i jakie mchy ( obecnie mam sporo gałęzatki ) ?

 

Na chwilę obecną to wszystko, chyba że o czymś sobie przypomnę. Pozdrawiam ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? A jaką odpowiedź chciałbyś uzyskać? "Bierz w ciemno, super zestaw, taka okazja może Ci się już w życiu nie trafić!"?

 

Jak na kogoś, kto kontakt z akwarystyką ma od co najmniej 3 lat to Twoje pytania są słabe...

 

1. Ja bym nie brał. Skompletowałbym osobno, pewnie byłoby drożej, ale sądzę że byłbym bardziej zadowolony;

2. Przejrzenie kilku aranży pewnie dałoby jakiś obraz na to czy ktoś stosuje takie podłoże i jak ono się prezentuje w akwarium. Mi osobiście bazalt nie podchodzi w ogóle;

3. Tego pytania to nie rozumiem, czy ta roślinność to ma za antykoncepcję służyć czy jak?

4. Patrz punkt 2. Nie sądzę aby na określonych roślinach i mchach krewetki rosły lepiej czy gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zestaw dosyć fajny ale jest kilka minusów jednym z nich na pewno jest grzałka bez termostatu. Ja osobiście proponowałbym tobie kupić jednak nie zestaw 20 litrowy,a jednak zestaw 30 litrowy moim zdaniem łatwiejszy w utrzymaniu i krewetki będą miały na pewno więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na kompletowanie własnego zestawu, i masz trochę więcej pieniędzy do wydania to możesz kupić kostkę ze szkła optiwhite.

Ja uważam że do kostki nie jest potrzebny filtr kaskadowy, owszem ma on swoje zalety ale podobno jest dość głośny, moim zdaniem do kostki bardzo dobry będzie filtr wewnętrzny owszem zabierze on trochę miejsca w akwarium (no trochę więcej niż trochę) ale jest on dużo cichszy więc jeżeli ma być to akwarium do pokoju w którym śpisz lub spędzasz wiele czasu to cichszy filtr wewnętrzny będzie dużo lepszy.

Edytowane przez ahr
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z tym "podobno" jest. Ale w praktyce dobre filtry kaskadowe są bezgłośne i wydajne.

W chińskich wytworach za 20 zł jest spora szansa, że nie uświadczysz ani jednego, ani drugiego.

Za to kaskady Aquaela czy Eheima można w zasadzie brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...