Skocz do zawartości

Połączenie weży w filtrze zewnętrznym jbl e1501


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dwóch dni problem i nie jestem pewien, czy mogę go rozwiązać wg moich założeń. Proszę o poradę i ocenę moich zmagań, czy warte są zachodu.

Od początku. Około miesiąca temu kupiłem filtr firmy JBL e1501 do akwarium 126L, ponieważ węże oryginalnej długości były za długie obciąłem tak, aby pasowały do w/w akwarium. Po miesiącu udało mi się kupić akwarium profilowane 240L o wymiarach standardowych. Przełożyłem wszystko z mniejszego akwarium do większego oraz przelałem wodę i wszystko szło już w dobrym kierunku, kiedu przy podłączaniu filtra okazało się, że węże są za krótkie. Od dwóch dni w moim mieście usilnie szukam węża do mojego filtra i nic nie znalazłem co by pasowało rozmiarem zewnętrznym do oryginału. Dziś kupiłem złączki do węży (obciętych części węża nie wyrzucałem) i chcę połączyć nimi ucięte części z obecnymi używanymi. No i teraz mam do Was drodzy forumowicze pytanie, a w zasadzie to trzy:

 

1. Ponieważ złączki wchodzą w środek węża, więc logicznie patrząc mają mniejszą średnicę otworu, przez który płynie woda. Moje pytanie dotyczy tego, czy zmniejszona średnica na łączeniu węża będzie wpływała negatywnie na zużycie filtra (np. wirnika), czy w niczym to nie będzie przeszkadzać?

 

2. W sklepach ogrodniczych znalazłem wąż, który ma średnicę wewnętrzną 16mm, ale na zewnątrz ma 20mm. Chodzi głównie o to, że ścianki węża jbl'a są wyraźnie grubsze od tych w sklepach ogrodniczych. Czy ta różnica w obwodzie zewnętrznym (na moje około 1mm) może powodować, że w tych miejscach gdzie wąż jest dokręcany oryginalnym mocowaniami, iż będzie lecieć woda?

 

3. Czy najlepiej kupić oryginalny wąż do filtra jbl? Jeżeli tak, to może znacie jakiś sklep internetowy z dobrymi cenami tych węży?

 

Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.

 

P.S. - filtr jest cały czas podłączony i działa, tylko chcę go schować do szafki, bo na razie stoi obok szafki i szpeci widok w pokoju.

post-18396-0-89032300-1398774203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu spróbowałbym z tymi złączkami. Jeśli po podłączeniu będą się dobrze trzymały i nie będzie ciekła woda, powinno być wszystko w porządku. Rzeczywiście średnica się zmniejszy, ale według mnie nie na tyle, żeby miało to jakiś większy wpływ na wydajność filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Ponieważ złączki wchodzą w środek węża, więc logicznie patrząc mają mniejszą średnicę otworu, przez który płynie woda. Moje pytanie dotyczy tego, czy zmniejszona średnica na łączeniu węża będzie wpływała negatywnie na zużycie filtra (np. wirnika), czy w niczym to nie będzie przeszkadzać?   2. W sklepach ogrodniczych znalazłem wąż, który ma średnicę wewnętrzną 16mm, ale na zewnątrz ma 20mm. Chodzi głównie o to, że ścianki węża jbl'a są wyraźnie grubsze od tych w sklepach ogrodniczych. Czy ta różnica w obwodzie zewnętrznym (na moje około 1mm) może powodować, że w tych miejscach gdzie wąż jest dokręcany oryginalnym mocowaniami, iż będzie lecieć woda?   3. Czy najlepiej kupić oryginalny wąż do filtra jbl? Jeżeli tak, to może znacie jakiś sklep internetowy z dobrymi cenami tych węży?   Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.   P.S. - filtr jest cały czas podłączony i działa, tylko chcę go schować do szafki, bo na razie stoi obok szafki i szpeci widok w pokoju.

 

 Mam ten sam filtr i miałem identyczny problem, z racji dość długiego zbiornika (180 cm) też musiałem przedłużać swoje węże. Nie dawałem tych oryginalnych złączek tylko rurki plastykowe 1/2 cala z atestem do wody pitnej dokręcone do węży za pomocą ścisków samochodowych więc odpowiem Ci tak:

1.  Nie przeszkadza w niczym i nie wpływa negatywnie na zużycie wirnika (u mnie tak działa już 2 lata i nic się nie dzieje)

2.Nie będzie lecieć woda, swoje węże do przedłużenia kupiłem w Castoramie na dziale ogrodniczym takie jak piszesz i nic się nie dzieje.

3.Możesz kupić oryginalne węże, twój wybór, koszt to chyba coś koło 10-12 zł za metr.

Śmiało przedłużaj i możesz chować filtr do szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dopiero dziś udało mi się zrobić filtr tak, aby schować go do szafki. Wybrałem sposób drugi (z wcześniejszego postu), tzn. pojechałem do OBI i kupiłem wąż 16x2 (coś takiego ma w oznaczeniu). Posłuchałem wcześniejszych rad i zapewnień no i podłączyłem ten wąż do filtra. Mija już około 3 godzin i na razie sucho. Mam nadzieję, że się udało i będzie znowy trochę spokoju.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...