Skocz do zawartości

Obsada 160l


Jarkacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zapytać jaką obsadę mogę zastosować do akwarium około 160l jego wymiary to 80x40x50. Podłoże będzie z ziemi ogrodowej na nią tył i boki żwir wielkosci 2-5mm i kamyki do 3cm, na środku spreparowany żwir budowalny przesiany przez sito, granulacja około 0,1-0,3mm. Roślinki mam 2x bacopa mionnierini, które są w koszyku ale rozrosły mi się i będę je rozsadzał na boki i tył nowego baniaka. Mam jeszcze Echinodorus osiris, którą chciałbym posadzić na środku.

 

Parametry wody kranówki to:

pH: 7.5;

gH4;

kH 2-3;

 

Filtr aquael (nie pamietam modelu ale ma 350/h),

Grzałka 50w.

 

Obecnie posiadam już w baniaku 80l 11xneon inesa 3 gupik i około 20-30 narybku gupika oraz zbrojnik lamparci( jest malutki ma z 6cm) były welony ale pozbyłem się ich. 

Chciałbym do tego molinezje Black Molly.

 

Chciałbym wiedzieć co mogę wpuścić jeszcze do nowego baniaka jak go już założę i ile, co powinienem zmienić w planach co dokupić.

Będzie bimbrownia CO2, bez nawozów dla roślin bo będzie podłoże z ziemi.

Edytowane przez Jarkacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnik lamparci do oddania (to ogromna ryba która potrzebuje ogromnego baniaka). Filtr znacznie za słaby. Nie polecę nic konkretnego ale najlepszy byłby tu jakiś kubełek. Nawozy raczej będą potrzebne ponieważ niektóre rośliny pobierają pokarm ze słupa wody, a nie tylko z podłoża. Jakie masz oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...