Skocz do zawartości

Paletki a akwarium


ReevengeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko , niedługo planuje zakup paletek . Mam kilka pytań co do nich : 

Czy akwarium 120długości x 60 szerokości x 40 wysokości może być ? Czy lepiej 120x50x50 ? 

Woda : jakie wymagania co do wody , w kranie mam coś takiego  

http://www.pewik.gdynia.pl/wp-content/uploads/2011/07/Tabela-nr-1.png

Mieszkam na Oksywiu , co bym potrzebował aby utrzymać jakość wody na dobrym poziomie , czy filtr ro będzie tu niezbędny ? 

 

Twardość ogólna to w stopniach niemieckich 12 

Edytowane przez ReevengeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem osobiście nigdy paletek ale kiedyś pomagałem koledze przy zakładaniu zbiornika pod dyski i mogę ze swej strony powiedzieć, że bez filtra RO się nie obejdzie. Twoje parametry wody nie pozwalają na hodowlę paletek w odpowiednich warunkach. Jedynie Symphysodon Haraldi może dać radę przy około 7 Ph ale i tak twardość wody powinna być bardzo niska, coś pomiędzy 0-4 n. Dla pozostałych dysków z tego co wiem trzeba mieć dużo niższe Ph oscylujące nawet w okolicach 3,5-5 Ph i twardościach niemal zerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy akwarium 120długości x 60 szerokości x 40 wysokości może być ? Czy lepiej 120x50x50 ?

Im wyższe tym lepsze, ja mam 53 cm.

Do tego proponuje jeszcze mikroskop (cena może jednej ryby ale może uratować wszystkie), sterylniak 100 L.

Woda tak jak Lesiu681 napisał, więc niestety bez RO się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej 120x50x50 , a co do wody to jak bym obniżył ph do 6,5 lub 6,2 ? 

 

A i jeszcze pytanko , jak oceniacie te paletki ? :

http://olx.pl/oferta/paletki-sprzedam-CID103-ID5JTA9.html#c108a3ab2f

warto ? , mogę kupić 5szt za 100zł te z 4 obrazka . Czy według Was nie wyglądają na chore ? 

Edytowane przez ReevengeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak bym obniżył ph do 6,5 lub 6,2 ?

To już by nie było źle...

 

Co do paletek to myślę, że wolne od życia wewnętrznego nie są trochę dziwny kształt i duże oko (przynajmniej u jednej), ale to dopiero mikroskop Ci prawdę powie. Jeżeli byś je kupił "do nauki" to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...