Skocz do zawartości

Złe spreparowanie korzenia.


Bamboo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się ostatnio napaliłam na korzeń w akwarium. Znalazłam jakiś, obrałam z kora itd. Wszystko jak powinno być, jednak źle przeczytałam i jakoś w głowie sobie zakodowałam, że jedna łyżeczka na litr wody, więc tak zrobiłam. I teraz czytam czytam i widzę że 10 łyżeczek na litr wody. Korzeń leży teraz w solance już dobre 3 godziny, jeszcze wcześniej był gotowany w solance 3 godziny, posypywałam go bezpośrednio solą, generalnie wydaje mi się, że jest porządnie osolony. 

Nie chcę żadnych problemów w akwarium, ale nie chce mi się znowu gotować 3 godziny i do tego wywalić tam dobre 2 kg soli. Czy te zabiegi, które dotąd wykonałam wystarczą?

I jeszcze jedno, jak poznać pleśń (wiem jak wygląda, ale czytałam że naturalnie może pojawić się biały nalot podobny do pleśni) i jak rozpoznać, że rybki zaczęły chorować, jakie choroby są typowe, jak się objawiają itp. 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy już tego gotowania, solenia.... teraz niech poleży w czystej wodzie, którą wymieniaj co jakkiś czas, żeby tą sól wypłukać.

 

 

 

I jeszcze jedno, jak poznać pleśń (wiem jak wygląda, ale czytałam że naturalnie może pojawić się biały nalot podobny do pleśni)

Po co zawracasz Sobie głowę takimi rzeczami? Pleśń jak się pokaże to zajmą się nią ryby.

 

 

 

i jak rozpoznać, że rybki zaczęły chorować, jakie choroby są typowe, jak się objawiają itp.

Ryba zmienia swoje zachowanie, siedzi w roślinach, przy grzałce, przy powierzchni, lezy na dnie , ma zmiany skórne, skrzelowe, na płetwach...

Poczytaj najpierw ogólne informacje na temat jaki chcesz poruszyć (napewno są takowe na forum) dopiero pytaj o niezrozumiałe szczegóły, bo tak jak przy tych chorobach, chciałbyś żeby ktoś Ci tu książkę napisał jak każda choroba ma inne objawy i inaczej objawia się to na rybie.

Temat przenoszę, bo zrobiłeś z niego zbyt ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A co do preparacji to wystarczy polanie gorącą wodą + moczenie w solance.

 

Nie wierz w bajki ! Prawie każdy korzeń barwi wodę. Nawet gotowanie 6 godzin w solance może nie usunąć efektu barwienia wody do końca. Co innego jak ktoś lubi herbaciany kolor. Jeżeli chcesz mieć krystaliczną wodę z korzeniem to polecam purigen - wkład do filtra wewnętrznego. Purigen wyciąga garbniki z wody przy okazji tez związki azotowe.

 

Co do polewania i moczenia w solance ja właśnie tak robiłem bo korzeń był zbyt duży żeby zmieścił się do garnka. Zabiegi powtarzałem przez kilka dni dolewając codziennie przez 3-4 godziny nonstop wrzątek. Nic nie pomogło 3-4 dni w akwarium i woda robiła się na max herbaciana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w bajki ! Prawie każdy korzeń barwi wodę. Nawet gotowanie 6 godzin w solance może nie usunąć efektu barwienia wody do końca. Co innego jak ktoś lubi herbaciany kolor. Jeżeli chcesz mieć krystaliczną wodę z korzeniem to polecam purigen - wkład do filtra wewnętrznego. Purigen wyciąga garbniki z wody przy okazji tez związki azotowe.

 

Co do polewania i moczenia w solance ja właśnie tak robiłem bo korzeń był zbyt duży żeby zmieścił się do garnka. Zabiegi powtarzałem przez kilka dni dolewając codziennie przez 3-4 godziny nonstop wrzątek. Nic nie pomogło 3-4 dni w akwarium i woda robiła się na max herbaciana.

 

Wiesz co, w sumie to nie chodzi o barwienie, bo barwi minimalnie. Zdaję sobie sprawę, że i tak będzie barwił, ale nie aż tak bardzo i woda jest delikatnie herbaciana, ale tak minimalnie aż. Chodzi bardziej o jakieś bakterie i generalnie, żeby nie zaczął gnić, pleśnieć itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie.Postaraj się teraz go dobrze wyszorować szczotką opłukać z soli lub ewentualnie niech popływa w czystej wodzie(choć osobiście tego nie robię). Po gotowaniu w osolonej wodzie,szoruję,opłukuję i do baniaka.Raz zdarzyło się ,że po dwóch tygodniach pojawiła się pleśń,wyjąłem wyszorowałem i spowrotem do baniaka. Żadnej rybie nic się nie stało. Ale pleśń była wynikiem nie dokładnego wyszorowania w zakamarkach..Na czystym korzeniu nigdy nie uświadczyłem takiego ustrojstwa.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...