Jump to content

Recommended Posts

No dobrze ale skoro nic nie ruszam i 20 minut temu był nieszczelny a teraz nie lecą i pracuje ładnie to co rozszczelnia się a później sam się uszczelnia? Może coś z silnikiem ???

 

Reg. 6.1. Chyba doskonale znasz ten punkt, masz już za to ostrzeżenia. Liczysz na kolejne? /ahr/

Edited by ahr
Pisownia.
Link to comment
Share on other sites

A sprawdziłeś wszystkie połączenia czy gdzieś nie zasysa powietrza? Bo to że się sam odpowietrzy to nic zaskakującego, w filtrach Aquaela można spotkać układy odpowietrzające.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że połączenia rurek są lux bo łączyłem sylikonem :) nawet jeszcze poprzykręcałem opaski zaciskowe do wężów powietrznych itd. Chyba że na kuble albo przełącznik regulujący a tego nie_wiem jak sprawdzić. Masakraaa !

 

 

E: 26.04.2014 20:46

Jak odłączę kubełek to pompka chodzi dobrze . Z kubełkiem bąbelki....

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie masz złe zalany kubełek i jest w nim powietrze. Gdzieś ktoś radził aby ostukać kubełek i poruszać nim w każdą stronę. 

 

Powiedz mi proszę w jakim akwarium używasz tego filtra i jak się sprawuję.

Edited by włóczykij
Link to comment
Share on other sites

Ja go używam w 45 litrach i byłem z niego zadowolony . Zalany musiał być dobrze bo całą wodę od akwarium przez kubełek i silnik ssałem aż było odpowiednio i ruszyło . To nie moje pierwsze uruchamianie tego filtra więc coś musi być innego . 

Link to comment
Share on other sites

Zobacz drożność rurek (czy nie dostał się np żwirek albo coś nie blokuje rurki zasysającej wodę), może wytwarza się podciśnienie bo gdzieś jest zagięta rurka i wciąga powietrze. Raczej z kubełkiem nie powinno być problemu jeśli działał prawidłowo. Ze szczelnością wychodzą problemy najczęściej przy czyszczeniu filtra nie przy normalnej pracy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...