Skocz do zawartości

Kilka pytań o akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 54l firmy diversa .Oświetlenie było w zestawie chyba 15w.Filtr aquael hobby przepływność 340l/h. Obsada:

9 neon inessa

9platynek (zminniaki)

1zbrojnik

2kosiarki

3otoski

Wiem że mam przerybienie ,ale ostatnio rozmnożyły mi się platki.Karmię hikari granulki płatki tetry i tabletki dla glonojadów z tropicala.Z roślin mam

3 duże echindorusy

1gałęzatke

1limnophile sessiflore

Z chemii stosuje aqua safe , tropical algin , sera florena , oraz ostatnio kupiłam planta min z tetry poniważ wyczytałem

że miałem mało potasu.Akwarium mam rok i 4 miesiące.Mam korzeń dla glonojadów.Grałka jest z diversy.

A teraz pytania.

1.Mój filtr chodzi ok.6 godz na dobę.Czy musi działać całe 24/24?

2.Chcę kupić testy wody.Jakie najlepsze?Cena ok.120zł.

3.Czy znacie jakąś lepszą chemie nie jakoś bardzo droga.

 

Czytaj http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.Mój filtr chodzi ok.6 godz na dobę.Czy musi działać całe 24/24?
Filtr MUSI chodzić 24h na dobę.

 

.Chcę kupić testy wody.Jakie najlepsze?Cena ok.120zł.
Testy firmy zoolek do badania pH w dodatku w dwóch zakresach kosztują około 20 zł. Testy z tej samej firmy do badania GH i KH ( obydwa odczynniki czyli do badania GH oraz KH są w jednym opakowaniu ) - koszt to również około 20 zł.

 

A tak na marginesie to obsada jest dobrana fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

 

Kupiłaś, a później wyczytałeś. Wiem, wiem, nie powinienem się czepiać ale mimo wszystko należałoby zachować jakiś ład wypowiedzi ;)

 

Co do filtra, powinien działać 24 godziny 7 dni w tygodniu ze względu na bakterie nitryfikacyjne, które rozkładają amoniak na NH4, następnie NO3 i do NO2. Dlatego co tydzień powinno się odlewać 1/4 wody i uzupełniać świeżą, wcześniej uzdatnioną, w zależności od tego, czy tego potrzebuje. Jeśli nie spełni się tych podstawowych warunków, nastąpi proces odwrotny i Twoje rybki zatrują się amoniakiem.

Myślę jednak, że zanim dokona się zakupu ryb, należałoby sprawdzić podstawowe parametry wody.

Jest mnóstwo informacji o cyklu azotowym. A co do obsad do akwariów do 60 litrów, wystarczy poszukać tutaj: http://forum.superakwarium.pl/forum/62-od-31l-do-60l/

Brakuje również informacji co do podłoża. 

Zbyt gorliwa chemizacja środowiska wodnego w akwarium negatywnie wpływa na jego mieszkańców. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Crank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ze względu na bakterie nitryfikacyjne, które rozkładają amoniak na NH4, następnie NO3 i do NO2.

 

 

Jest mnóstwo informacji o cyklu azotowym.

No właśnie jest i Tobie też polecam się z nimi zapoznać. Bo NO3 nie rozkłada się "następnie na NO2...

 

 

 

Dlatego co tydzień powinno się odlewać 1/4 wody i uzupełniać świeżą, wcześniej uzdatnioną, w zależności od tego, czy tego potrzebuje.

Jakie uzdatnienie? Woda w kranie jest już czysta, wystarczy że odstoi 24 h, żeby chlor odparował, ewetualnie trzeba zmienić jej parametry na odpowiadające naszej obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem fitr już działa._Anty glona używam rzadko._A co do uzdatniania to wszyscy piszą, że trzeba._O cyklu azotowym też wiem tylko nie wiedziałem, że to ma takie silne powiązanie z filtrem._Planta minu jeszcze nie użyłem._Mam jeszcze dwie tabletki z nawozem, ale ich nie użyłem._Czy jest sens ?_Może używać tylko plantaminu albo floreny._Podłoże jest jasne, granulacja ok.5mm. Kamyczki mają gładkie krawędzie._Temperatura 25 C._Zastanawiałem się nad kupnem testów firmy JBL Combi Set ok.140zł._A gdzie kupić w internecie testy zoolek, bo w moim akwarystycznym są tylko z sery?

Edytowane przez Luna
Używaj spacji po zakończeniu każdego zdania. Twoje wypowiedzi będą bardziej czytelne. /Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allego... dostaniesz wszystko .Testy Zoolek  po 15-20zł, każdy z wyjątkiem na Fe ~25zł.

Jak masz 140zł na testy warto rozważyć : http://allegro.pl/zoolek-aquaset-test-9w1-no3-nh3-ph-po4-no2-gh-kh-i4108011359.html sam się zastanawiam, ale nad większym zestawem.

edit :http://allegro.pl/jbl-combi-set-test-kh-ph-fe-no3-no2-promocja-i4111082287.html

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownia : http://forum.superakwarium.pl/topic/39176-bimbrownia-pytania-og%C3%B3lne-porady-itp/

 

Nie musisz włączać napowietrzania wystarczy, że wylot z filtra skierujesz ku górze aby poruszał taflą wody.

 

Co do testów to zoolek ma kiepskie testy no3.

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś polecił na no3. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakieś kilka dni temu wpuściłem neonki. Pierwszego dnia było wszystko ok. , ale drugiego dnia późnym wieczorem neonki leżały na liściach , na żwirze , w jednej rośline , wszystkie były białe. Nie wiem coś wtedy stało , może ktoś mi to wytłumaczyć. Teraz neonki wyglądają bardzo dobrze.

 

Edytowane przez mr_netlex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakieś kilka dni temu wpuściłem neonki. Pierwszego dnia było wszystko ok. , ale drugiego dnia późnym wieczorem neonki leżały na liściach , na żwirze , w jednej rośline , wszystkie były białe. Nie wiem coś wtedy stało , może ktoś mi to wytłumaczyć.

 

 

1.Mój filtr chodzi ok.6 godz na dobę.Czy musi działać całe 24/24?

Albo podusiły się, albo parametry wody, albo szok po złej aklimatyzacji, długo by gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...