Skocz do zawartości

Glonojad, dziwny pęcherz, duzy brzuch - foto


olxai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 120 l zbrojniki niebieskiey(2 duze samce 4 duze samice,ok 20-25 mlodych z własnej hodowli), 8 neonkow, 4 microrasbory, kilka gupików

 

niedawno zaatakowały mnie glony nitki, stosuje od 2 dni Algen stop.

 

2 dni temu przy podmianie wody przed zastosowaniem algen stop zauwazylam u duzego samca napuchniety brzuch i dziwny pęcherz "wydostający się" z odbytu.

 

nie specjalnie widze aby byl zainteresowany jedzeniem, wczoraj siedzial schowany w jaskini (jak zawsze) dzis siedzi za grzałka i filtrem

 

karmione zazwyczaj płatkami i tabletkami, co jakis czas zielony groszek, marchewka, sporadtycznie wrozony wodzien

 

orientuje sie ktos co to moze byc? jak probowac pomoc?

 

ponizej foto

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Luna

post-6941-0-68533700-1398158262_thumb.jpg

post-6941-0-17262700-1398158273_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są minusy stosowania środków na glony. Twój glonojad ma małe szanse na przeżycie, nie wiem co możesz zrobić ale na pewno powinieneś go przenieść do innego zbiornika i przestać stosować ten środek. Życzę powodzenia.

pecherz zauwazylam przed podaniem srodka wiec nie moze byc przyczyną.

 

 

Glonojad Ci padnie :) Miałem to samo tylko przy małych,prawdopodobnie jest to posocznica. I według mnie masz za małe akwarium na te ryby...

 

Kuba z czy to może być "zarażliwe" ? musze samca odizolować? zrobic cos z woda? zastosowac jakies srodki lecznicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...