Jump to content
Sign in to follow this  
Aga009

[96l.] Pterygoplichthys joselimaianus + ?

Recommended Posts

Mam akwarium 96 l. 80x30x40, a w nim 1 Pterygoplichthys joselimaianus. Jest 1 korzeń i roślinki

Hygrophila corymbosa

Bacopa

Cryptocoryne wendtii green

Microsorum thin leaf

Hydrocotyle sp. japan

i mchy. Za podłoże jest żwirek. Z rybek jest na razie Pterygoplichthys joselimaianus, a innych rybek na razie nie kupuje, bo prawdopodobnie rybcia zachorowała (wątek o chorobie jest niżej). Myślałam nad 8 hokejówkami amazońskimi, ale jestem otwarta na inne propozycje. Wiem ze dla Pterygoplichthys joselimaianus mam za małe akwarium, ale jak pod rośnie to oddam go komuś, kto będzie się znał na tej odmianie zbrojnika i będzie miał odpowiednie akwarium i towarzyszy.

Parametry:

NO3 10

NO2 0

GH 7

KH 20

PH 6.8

CI 0

To nie jest odmiana, a gatunek zbrojnika.
Szukasz kogoś, kto będzie miał pojęcie o tej rybie i odpowiednie dla niej warunki, a sama tych wytycznych nie spełniasz.
Lepiej szukać już teraz mu lepszego domu, bo akwarium jest kategorycznie za małe.

Małe akwarium >> Stres >> Choroby.

Takie podłoże dla Zbrojników?...

Jeżeli chcesz się bawić w Amerykę Południową- tą, że tak powiem "miększą", to musisz zmniejszyć twardości. Albo zmienić testy, bo coś czuje, że używasz paskowych?

Po korekcji parametrów i zmiany podłoża można będzie zrobić w tym akwarium ciekawy zbiornik dla w/w hokejówek, jakichś pielęgniczek i małego zbrojnika.

A wiesz ile ma cm ? Skąd wiesz ze jest tak duży że się męczy ? Może ma dopiero 5 cm a może 50 cm. -.-

Ale zbrojnik w za małym zbiorniku narażony jest na:

-stres

-choroby

-nie rośnie jak powinien

-a nawet na śmierć

Przemyśl to.

-.- Szczerze mówiąc to ma 6 cm. a jak będzie miał 10 cm. to pójdzie do znajomego, który ma 680 l. Pomysł lepiej tą teorie: 1 cm ryby na 1 l. czyli sugerując się tym to gupiki można mieć w kuli a piranie w 30l. akwa. -.-

Edited by Aga009

2l na cm ryby bez ogona.Kula zabójstwo ryb[to powinno być karalne].Jeśli każdy akwarysta myślał kategorią że:

piranie w 30l

to ohhoho nieciekawie.

Wiem, dlatego mój Pterygoplichthys joselimaianus gdy do rośnie będzie w dużo większym akwarium.

Aga, niestety ale w takich bańkach nie rozwijają się dobrze i szybko dochodzi do zwyrodnień kręgosłupa. Musiałabyś mieć filtrację rzędu 800l/h + dodatkowe 300l wody w obiegu. Teraz się truje własnymi odchodami.

• Like 1