Skocz do zawartości

[96l.] Pterygoplichthys joselimaianus + ?


Aga009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 96 l. 80x30x40, a w nim 1 Pterygoplichthys joselimaianus. Jest 1 korzeń i roślinki

 

Hygrophila corymbosa

Bacopa

Cryptocoryne wendtii green

Microsorum thin leaf

Hydrocotyle sp. japan

i mchy. Za podłoże jest żwirek. Z rybek jest na razie Pterygoplichthys joselimaianus, a innych rybek na razie nie kupuje, bo prawdopodobnie rybcia zachorowała (wątek o chorobie jest niżej). Myślałam nad 8 hokejówkami amazońskimi, ale jestem otwarta na inne propozycje. Wiem ze dla Pterygoplichthys joselimaianus mam za małe akwarium, ale jak pod rośnie to oddam go komuś, kto będzie się znał na tej odmianie zbrojnika i będzie miał odpowiednie akwarium i towarzyszy.

 

Parametry:

NO3 10

NO2 0

GH 7

KH 20

PH 6.8

CI 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odmiana, a gatunek zbrojnika.
Szukasz kogoś, kto będzie miał pojęcie o tej rybie i odpowiednie dla niej warunki, a sama tych wytycznych nie spełniasz.
Lepiej szukać już teraz mu lepszego domu, bo akwarium jest kategorycznie za małe.

Małe akwarium >> Stres >> Choroby.

Takie podłoże dla Zbrojników?...


Jeżeli chcesz się bawić w Amerykę Południową- tą, że tak powiem "miększą", to musisz zmniejszyć twardości. Albo zmienić testy, bo coś czuje, że używasz paskowych?

Po korekcji parametrów i zmiany podłoża można będzie zrobić w tym akwarium ciekawy zbiornik dla w/w hokejówek, jakichś pielęgniczek i małego zbrojnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...