Skocz do zawartości

1.Przywitanie, 2.Pierwsze pytania o pierwszych rybach-gupikach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, Jestem nowy na forum, mam nadzieje, ze bedzie mi sie milo z wami pracowalo, - ja rowniez bede staral odpowiadac,badz pomagac, rozwiazywac wszelkie watpliwosci jezeli chodzi o wasze rybki. 
2. Zakladam akwarium 54l, nie wiem na ile zdaja sie informacje, ze gupiki sa rybkami malo wymagajacymi, ale ja bede staral sie zalozyc jak najlepszy dom dla nich ;)
Woda dojrzewa w moim zbiorniku juz od 1 tygodnia, chodzi filtr & Grzalka, Mam oswietlnie 15 V, wiem ze to nie za duzo, ale trzymam tez rosliny, ktore nie wymagaja duzo, caly sprzet jaki mam w akwarium, dostalem do zestawu, porownalem,poczytalem w internecie i filtr i grzalke mam w porzadku. Podloze i rosliny rowniez juz sa w akwarium. Temperatura w akwarium jest 24-25 stopni. 
Staram sie co 3-4 dni dodawac karmy dla rybek, podczas dojrzewania wody, czy wtedy dodanie bakterii dla upewnienia jest zbedne ? 
Za okolo 2 tygodnie planuje wpuscic gupiki do mojego akwa , na poczatek 2 samice i samca, zeby sie rozmnozyly, i potem wychowywac do tego narybek Smile 
Jezeli rybki beda zdrowe, i wszystko w akwarium bedzie okej, zastanowie sie nad towarzyszami z innej rasy Smile 


Moje pytania sa: Czy macie moze jakies porady, i zakazy, co powinienem -& Czego nie powinienem robic przed wpusczeniem gupikow, i w trakcie ich hodowania? 
Czy to prawda, ze gupiki sa malo wymagajace (co nie znaczy, ze mozna z nimi robic wszystko), i potrafia zniesc lepiej warunki , w porownianiu do innych rybek ? 
Jak je karmic ? URozmaicac diete ? Jezeli chodzi tez o pokarm mrozony? 
Czy gupiki lubia miec duzo roslin ? I jakies kryjowki ? Planuje dac kokosa do srodka, i jedna spora muszelke, ktora tez odpowiednio postawiona sluzy jako kryjowka(wiem ze stwardniaja wode, ale zrobie testy wody ph, jezeli bedzie za duzo, zmniejsze, lub wyrzuce muszle) 
Mile widziane rowniez informacje od was Smile 

Przepraszam za dlugosc postu Smile

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia, w tym używanie polskich znaków diakrytycznych.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Polecam kupić testy no2 i no3 aby mieć pewność że ryby będą wpuszczone do dojrzałego zbiornika ( ja wpuściłem ryby po tygodniu ale potem tego żałowałem bo miałem kłopot z rybą i wiele więcej pracy ) . Moim zdaniem dokupowanie bakterii do filtra jest zbędne ( wytworzą się same w dłuższym czasie ale zaoszczędzisz pieniądze ) . Tak gupiki są wytrzymalsze od innych ryb np na związki azotów . Muszelka oraz kokos są zbędne polecił bym sporo roślin powierzchniowych aby narybek miał się gdzie chować . Karmić je głównie suchymi pokarmami z urozmaiceniem mrożonkami np wodzieniem który nie powoduje otłuszczenia ryb jak np ochotka (można też żywy pokarm ale z nim można przynieść pasożyty ) . Polecam przed wpuszczeniem ryb je zaaklimatyzować ( wsadzić z workiem do wody do wyrównania temperatur i dolewać wody z akwarium co jakieś 15-20 min i tak 3 razy ) . Nie wlewaj wody z którą przyniosłeś ryby do akwarium :) . I polecam poczytanie e-lektur na temat gupików wtedy wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Staram sie co 3-4 dni dodawac karmy dla rybek, podczas dojrzewania wody

Na początku takie coś jest zbędne, dokarmia się bakterie w ten sposób jak akwarium stoi dłuższy czas bez obsady a już dawno dojrzało.
 
 
 

 


czy wtedy dodanie bakterii dla upewnienia jest zbedne ?

Jest, akwarium i tak musi dojrzeć.
 
 
 

 


Za okolo 2 tygodnie planuje wpuscic gupiki do mojego akwa

Najpierw sprawdź czy parametry wody w akwarium są zgodne z ich wymaganiami.
 
 
 

 


Czy to prawda, ze gupiki sa malo wymagajace (co nie znaczy, ze mozna z nimi robic wszystko), i potrafia zniesc lepiej warunki , w porownianiu do innych rybek ?

Nie ważne jaka ryba, po to je mamy, żeby im zapewnić najlepsze warunki jakie możemy, zajmujemy się akwarystyką a nie męczeniem ryb.
Najlepiej postaraj się odwzorować w akwarium ich naturalne środowisko. Podobnie postępujesz przy doborze im kompanów.
 
 
 

 


(można też żywy pokarm ale z nim można przynieść pasożyty )

A z mrożonym nie?

 

Wątki rozdzieliłem, żeby nie zaśmiecać koledze tematu. Dlasza część znajduje się tutaj:

http://forum.superakwarium.pl/topic/43815-bezpieczny-pokarm/?do=findComment&comment=445537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...