Jump to content
Sign in to follow this  
Yogi22

Nowe życie w akwarium- tylko co to?

Recommended Posts

Witam. Po zmianie akwarium przez moją podwodną rodzinkę zauważyłem w starym cooś nowego, nie wiem co to jest, pierwsza myśl to ślimak, ale skąd on wziął się w akwarium? Przesyłam zdjęcia:

efe801acc0.jpg

33f348273d.jpg

Przepraszam za tak małą ilość zdjęć, ale ustawił on się w złej pozycji i trudno go wychwycić, gdy zmieni pozycję postaram dodać więcej zdjęć

EDIT: 

Po dłuższym pooglądaniu go zauważyłem iż chowa on się w "piasku"

7bfb6e101f.jpg

Edited by Yogi22

Pierwsza myśl najlepsza , na moje oko jest to ślimak ( świderek ) , mogłeś go nie widzieć wcześniej bo, większość swojego życia przebywa w podłożu . Bardzo pożyteczne stworzenie .

• Like 1

Więc nasuwa mi się kolejne pytanie, czym ten ślimaczek się żywi?

"Świderki są ślimakami roślinożernymi i padlinożernymi. Ich menu składa się przede wszystkim z glonów, gnijących i martwych roślin, martwej substancji organicznej (detrytusu), resztek pożywienia dla ryb. Dodatkowe dokarmianie z reguły nie jest potrzebne, ale dietę można im urozmaicić kawałkiem jakiegoś świeżego warzywa (odpowiednio wcześniej przygotowanego)."

• Like 1

W sumie to ma szczęście że wraz z wymianą zbiornika moja molinezja zaczęła rodzić i ten stary zbiornik musiał zostać. 

Teraz nowe zadanie to przenieść tego ślimaczka do nowego zbiornika. Dziękuje za pomoc.

Edited by Yogi22

Jest to świderek,  jest bardzo pożytecznym stworzeniem, usuwa resztki materii na dnie baniaka.

Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Krzysiek1702

• Like 1

A jak odmulać dno skoro ten świderek bardzo często siedzi zakopany?

Edited by Yogi22

Jeśli odmulasz specjalnym odmulaczem z taką blokadą to ci nie wpadnie.Jeśli masz tylko rurkę to załóż gazę.Ale i tak polecam odmulanie z gazą na odmulaczu.Jej koszt to ok.2zł.

W razie pytań pisz na pw.

Pozdrawiam :razz:

• Like 1

Uwaga mamy progres. W godzinach wieczornych zauważyłem drugiego świderka i mam dla was wyzwanie, jak ich wszystkich przenieść do nowego zbiornika? W sumie zaczynam wątpić że jest ich tylko dwóch :D

Świedrki, będziesz ich miał dużo... :) Sprawdź w nocy, wtedy ich najwięcej wychodzi.

Edited by arkosw
  • Like 1

No nic, od przybytku głowa nie boli. Temat można zamknąć. Dziękuje i życzę wesołych świąt

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this