Jump to content

Zmiana aranżacji /Restart

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam sie nad zmianą w moim baniaczku 112l. Ma juz 1,5 roku , parametry "podrecznikowe" podłoze to ziemia kwiatowa i czarny żwir. Tylko było to moje pierwsze akwarium i rosliny sadziłem troche na "Pałe". chciałbym zrobic teraz ładny trawniczek na podłozu Manado, Noi mam pytanie co z obsadą czy po takim zabiegu jezeli zostawie wode i połowe roslin i dam nowe podłoze to czy zacznie znowu dojrzewać?????? czy raczej bezboleśnie to zbiornik przejdzie i wystarczy tylko pare dni dla ryb w zastepczym???? 20 Neon Innes 4 kirrysy i cała banda Krewetek RC

Dbaj o pisownię.

/Luna

jezeli zostawie wode i połowe roslin i dam nowe podłoze to czy zacznie znowu dojrzewać?

Filtr, woda i podłoże, to 3 składowe w których zamieszkują bakterie nitryfikacyjne. Wyeliminujesz jeden ze składników (bo filtr chyba pozostanie...), więc będzie potrzeba trochę czasu na zadomowienie się bakterii w nowym podłożu. Akwarium przejdzie ponownie etap dojrzewania, ale będzie to najprawdopodobniej krótszy okres niż przy nowo zakładanym zbiorniku. Mierz parametry  i obserwuj co się będzie działo.Wegiel i Potas niezbędne dla roślin po restarcie.

4 kirrysy

Kiryski wymagają piaszczystego podłoża.

parametry "podrecznikowe"

Nie wiele nam to mówi...

Edited by andy102