Skocz do zawartości

Akwarium 45- 54l


Mizek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co dać do akwarium 60x30x30 z filterem kaskadowym.
Mam juz bojownika i chciałem dokupić jakieś krewetki ( gdzieś czytałem ze glonojadów do tak małych się nie daje lepiej dać krewetki ) ale nie wiem czy bojownik ich nie zje :P nie jest agresywny bo pływa z dwoma głupikami ( które mogę oddać znajomemu ) chciałem trzybać jakieś fajne kolorowe rybki :) (Jestem początkującym akwarystą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojki mają bardzo różne charaktery i niektóre mogą normalnie żyć z krewetkami, a niektóre potrafią wytargać z muszli dorosłą helenkę. Spróbować możesz, ale nikt Ci tu nie napisze, że na 100% będzie w porządku. Żeby dobrać ryby, jak i krewetki opisz zbiornik według schematu: http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK więc się poprawię :) 
akwarium 60x30x30  ( zalane do wysokości 25-28 cm )
filtr zewnętrzny minikani 80
grzałka

oświetlenie LED

PH = 7 
DG = 8 
Temp = 26-27

Aktualnie mam tam bojownika 
Chciałem kupić krewetki bo ponoć zbrojniki do większych akwariów
Chciałem coś ładnego i kolorowego :)
Jakie do tego roślny ( wiem że do krewetek jakieś mchy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myslalem zeby bojkowi kupic z 2 samiczki

Za mały litraż na harem Bojowników.

Ja bym się sugerował tym co napisał Splend, oddałbym "Bojka" i dołożył stadko Krewetek (niestety jestem z tych, którzy mają niemiłe doświadczenia w trzymaniu w jednym baniaku Bojowników z Krewetkami).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A haremik 1+2 ? (czytalem ze 45l powinno starczyc) i do tego krewetki ?

Napiszę krótko jak było u mnie.

Miałem w 72l harem Bojownika 1+3 do tego stadko Krewteek RC. Jakie wspomnienia? A no nieustanne gonitwy samic za samicami, samca za samicami, poranione płetwy, polowania na Krewetki (90% stada została po prostu zjedzona). Nikt mnie nie przekona, że 54l to wystarczający litraż dla haremu Bojownika. Decyzja należy do Ciebie, nie mówię że będziesz miał tak samo. Ale... jest na to duża szansa.

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady, a teraz_mam mam pytanie, jakie dać podłoże ? Mam do dyspozycji kranówkę głównie i preparat Tropical AQUA CARE BactoActive. Parametry wody PH ~7, KH 20+, DG 8, NO2 0, NO3 0, CL2 0-0,8. Myślałem o BeniBachi ( tak polecił mi sprzedawca w zoologicznym mówiąc, że ustabilizuje mi akwarium w kilka godzin dla krewetek red). Mam też zwyczajne kamyczki niewpływające na parametry. Można dać to BeniBachi i na to kamyczki ? I ile mi tego potrzeba na baniak ?

 

Dbaj o pisownię.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...