Jump to content

Narybek Apistogramma hongsloi


Kiełbiewełbie
 Share

Recommended Posts

Hej, witam. 

Samica schowła sie do kokosa kilka dni temu, od ponad tygodnia zawzięcie pilnuje terytorium. Dziś zauważyłem niezdarnie pływający narybek w stadium larwarnym. Rybki mają długość ok 5mm i pływają dość niezdarnie, opadają na dno bardzo łatwo i odbijają się od piasku i przedmiotów.

 

I teraz kilka pytań, główne to: i co teraz???

Od razu zaznaczę, że tarło nastąpiło w zboirniku ogólnym (samiec + 2 samice A. hongsloi, 12 drobnoustków obżeżonych, 10 kirysków pigmejów oraz 2 nieduże zbrojniki niebieskie). 

 

Nie mam możliwosci przeniesienia narybku do kotnika więc w grę wchodzi tylko chów w zbiorniku ogólnym. Jutro jadę do sklepu po mech jawajski, który zainstaluję blisko kokosa.

 

Czy jest sens odgradzać matkę i narybek od reszty ryb nylonowym kotnikiem? Jeżeli tak to jak to zrobić, no i na jak długo zostawić matkę razem z rybkami?

 

Jak podawać pokarm? Mam na razie sproszkowany suchy ale jutro chyba zamówię zestaw do artemii jeżeli okaże się to konieczne.

 

Trochę dużo pytań, wiem ale tu przecież chodzi o dzieci  :razz:

 

ps Na załączonym zdjęciu widać samicę oraz samca podczas zalótów przed tarłem oraz kokosa, w którym samica złożyła ikrę.

 

post-19897-0-81937100-1397670440_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Od tamtego czasu zmieniłem mieszkanie i musiałem przeprowadzić akwarium, to był dopiero kosmos... Nie robiłem restartu tylko spuściłem i przewiozłem wodę w plastikowych pojemnikach. No ale do rzeczy, udało się samicy wytrzeć już kilkukrotnie, młodych nie karmiłem. O dziwo jedna sztuka (samiczka) przetrwała i już ma ok 3cm  :razz: Wkrótce postaram sie zrobić jakieś zdjęcia i założyć temat w galerii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...