Jump to content

Kotny Gupik


Jarkacz
 Share

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post więc jeżeli coś nie tak proszę mówić ;)

Moje pytanie dotyczy Gupika. Od niedawan znów zacząłem hodować rybki kupiłem Gupiki i wpuściłem do mojego baniaka. Wydaje mi się, że jedna samiczka jest kotna (chyba?) mam 3 samiczki i jednego samca ale ona chyba już była kotna jak kupiłem je. Nie znam się na tym za bardzo więc chciałem zasięgnąć porady czy rzeczywiście jest kotna. dodaje zdjęcia.

 

http://fotoo.pl//out.php?t=775762_img-20140415-180303.jpg

Link to comment
Share on other sites

To jest właśnie trudne pytanie, napisze ci jak ja to robię, w akwarium mam  sporo pływających roślin w których młode mogą się chować i wtedy je lapie do kotnika, nigdy samicy nie odławiam (jak dla mnie to duży stres dla ryby).

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 3 roślinki dość duże, które wypełniają mi tylko tło i w dodatku welony, są młode jeszcze, mają około 6-7cm, ale by zjadły młode zaraz pewnie, więc to raczej niezbyt dobry pomysł zostawić je w akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli akwarium nie ma 200l to jest za małe na welony. ( Na sztukę powinno przypadać ok. 100l, to duże, brudzące ryby)

 

Samica kotna. Wystarczą rośliny na powierzchni (wgłębka, rzęsa, paprotnica). 

Wkładanie ryby to takiego plastikowego pływającego kotnika to nie najlepszy wybór. Jest on bardzo mały, ryba nie ma miejsca co powoduję ogromny stres. 

Link to comment
Share on other sites

NIedługo będę zakładał nowy baniak tylko muszę oddać do szklarza na wymiane szyby. Jego wielkosc to 160l czy to wystarczy by trzymać te welony w nim ? Prócz Wlonów(4) Gupiki(4) Neony Inesa(11) i jeden glonojad zbrojnik niebieski. Czy to wystarczy i czy coś do tej obsady mogę dorzucić jeżeli zmienię akwarium na to 160l ? Jego wymiary jakby co to 80x40x50 

 

A rośliny w tym akwa mam takie: 2x bacopa monnieri orazechinodorus osiris czy to wystarczy żeby mogła się okociś spokojnie w akwarium?

Edited by Jarkacz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak, będziesz miał/a małe gupiki. Tu zamieszczam kilka porad:

Ciężarną samicę przenieś do kojca porodowego zawieszonego w kotniku o pojemności 5-15 l nawet na kilka dni przed porodem (nie obawiaj się, że poroni). Kotnik (najlepiej 30 l ) obsadź roślinnością podwodną i pływającą (gęsto!). Po porodzie rybę natychmiast odłów. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie odseparujesz rybki od młodych albo nie ukryją się gdzieś to zostaną zwyczajnie zjedzone. Czy przetrwają w Twoim akwa to zależy jak bardzo inne ryby będą chciały je zjeść i jak małe skutecznie zdołają się ukryć ;) Osobiście jeśli zamierzasz te rybki hodować to załatwiłabym im jakieś akwarium gdzie spokojnie będą mogły dorosnąć, z tego co pamiętam (gupiki miałam już daaawno) to szybko rosną. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej umieść samice w małym akwa.20-30l.
Zasadż dużo podkreślam dużo roślinek.
Obserwuj samice okiem godnym Sherlocka.
Jak gupikowa urodzi to ciach ją do ogólnego.
A maluszkami się opiekujemy. :D

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 

Ta nieszczęsna ryba do tego czasu okociła się ze 4 razy... /ahr/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...