Skocz do zawartości

Nowe akwarium 450 litrów


gumis1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem że założę sobie akwarium jest to moje pierwsze i trochę poczytałem sobie na kilku forach.
Akwarium jakie postanowiłem zakupić to 450 litrów (150x50x60) szafkę i zwykłą pokrywę czekam aż cały zestaw przyjedzie do mnie ale to dopiero po świętach.
Zakupiłem też filtr JBL cristal e1500 oraz eheim 2012 oraz grzałkę 300 W (w mieszkaniu mam temperaturę około 23-25 stopni C).
Dostałem w spadku również butle do CO2 nie za duża ale jak za darmo to dlaczego nie skorzystać razem z elektrozaworem licznikiem bąbelków i zaworkiem zwrotnym i tu też pytanie czy do tego zakupić jakiś reaktor czy zostawić szklany dyfuzor (chyba tak to się nazywa).
I teraz proszę o porady co do zakupu podłoża do akwarium oraz rybek i roślin.
Chciałbym żeby w tym akwarium była średnia lub duża ilość roślin oraz kilka korzeni i na nich mech i żeby było też trochę ryb najlepiej ze 2-4 większe oraz kilkanaście małych które będą sobie pływały w stadzie. i coś na dno (nie chcę glonojadów) może jakieś piskorki lub kiryski. Co do parametrów wody to jedynie mogę podać te które znalazłem na stronie wodociągów warszawskich na pewno kupię też testy.
http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/archiwum-jakosci-wody/zaklad-polnocny-luty-2014.

Niestety po zakupach powyższych rzeczy mój budżet drastycznie się skurczył.

Jestem nowy dlatego jeżeli coś źle napisałem to proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...