Skocz do zawartości

Obsada do 140L


vascom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Baniak zalałem 2 dni temu, czekam na dojrzenie wody i będę chciał wpuszczać rybki. Oczywiście stopniowo.:)

Zbiornik ~140l wody

Ph - 8 <-- dziwi mnie że takie wysokie

Kh - 8

Gh - 10

Temperatura - 26

Podłoże - ziemia ogrodowa, w dużej mierze piasek (sobex) i troszkę żwirku.

Wystrój - Łupek biały, mały korzeń

Posiadam filtr RO więc parametry wody mogę dopracować.

Chciałbym się poradzić o obsadę do tego zbiornika. Moje wymagania które nie podlegają negocjacji to Labeo (czarna z czerwoną płetwą ogonową) jakaś ławica np. neon czerwony. Do tego chciałbym mieć jakieś rybki rekinio podobne. Plus oczywiście coś co będzie pracowało w tym zbiorniku. Myślałem o kirysach spiżowych ale obawiam się że za mocno mi przeczeszą piasek plus glonojady (parka)

 

Do zarybienia zbiornika sporo czasu więc oczekuje na propozycje:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje wymagania które nie podlegają negocjacji to Labeo (czarna z czerwoną płetwą ogonową) jakaś ławica np. neon czerwony.

Nie polecam Ci hodowli Grubowarga z Neonami czerwonymi ze względu na inne wymagania odnośnie parametrów wody.

Labeo preferuję wodę wodę o odczynie zbliżonym do obojętnego Ph-6,5-7,5 z kolei Neon czerwony preferuje wodę bardzie kwaśną o Ph 4,5-6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labeo (czarna z czerwoną płetwą ogonową)

  Czyli grubowarg dwubarwny. Ryba ta wymaga akwarium o pojemności okolo 200 l. Jest to ryba wykazująca silny terytorializm i jeśii byś się zdecydowal na dwie takie ryby w swoim akwarium  to jedna z nich najprawdopodobniej została by zabita przez drugą.

 

To np.Razbora galaxy,brzanka sumatrzańska,razbora klinowa,Danio pręgowany

Razbora klinowa lubi wodę lekko kwaśną o pH do 6,5 maksymalnie 6,8.

Danio pręgowany lubi wodę o temperaturze około 22 st C w wyższej temperaturze ( 24 st C ) ryby te mogą odbywać tarło, ale nie plywać w niej cały czas. Labeo preferuje wode od 23 do 27 st C, a więc tu nie zgodzi się temperatur.

 

Ja Ci proponuję zamiast labeo ( wiem że to nie podlega dyskusji, ale może jednak ) na dno cierniooczki Kuhla i do tego jakąś ławicę. Może tu być np: Brzanka pięciopręga, Brzanka karłowata, Danio tęczowy ( itp itd ).

 

Oczywiście pH należy zbić do około 7.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśii byś się zdecydowal na dwie takie ryby w swoim akwarium to jedna z nich najprawdopodobniej została by zabita przez drugą.

Ja myślalem o 3-4 osobnikach :))) Ale obawiałem się że ten baniak będzie za mały na nie. (Przyjdzie mi poczekać jak postawie 250-300l)

 

To może drugi wariant rybki rekinio podobne plus ławica, da się coś dobrać??

 

Temperatura zbiornika jak i parametry wody są do dopracowania

 

 

 

na dno cierniooczki Kuhla

Ty chcesz żeby mnie narzeczona z domu wyrzuciła??

Edytowane przez vascom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "rekinio podobnymi" to chyba lepiej się wstrzymać. Prawdopodobnie myślałeś nad brzanką rekinią, ale nie dość,że to ryba stadna to pojedynczy osobnik osiąga do 30 cm. W ogóle da się zauważyć, że wszystko idzie w stronę Azji. Jeśli faktycznie tak jest  to mógłbyś pomyśleć nad 1+2 Bojownik syjamski ( różne odmiany barwne ) 30 Razbor klinowych i około 8 Bocji karłowatych.

Edytowane przez Pavell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splend, dnia 15 Kwie 2014 - 20:12, napisał: na dno cierniooczki Kuhla Ty chcesz żeby mnie narzeczona z domu wyrzuciła??

A dlaczego ?

 

A co do rybki podobnej do rekina to może Ukleja naga Sawbwa resplendens. Rybka ta osiągająca około 5 cm długości, nie dość że z wyglądu może nieco przypominać rekina to jeszcze w dodatku jej ciało jest pozbawione łusek.

 

Ryba ta jednak nie lubi zbyt miękkiej i kwaśnej wody.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie myślałeś nad brzanką rekinią

Nie musi być to brzanka rekinia tylko coś co wyglądem przypomina rekina. Niestety takich rybek jest mało a jeśli już są to wymagają konkretnych zbiorników.

Nie będzie rybek rekino podobnych.

 

 

W ogóle da się zauważyć, że wszystko idzie w stronę Azji

Nie nastawiam się na jakiś biotop czy konkretny kontynent. Akwarium ma cieszyć moje i mojej luby oko, czyli rybki mają nam się podobać i dobrze czuć w tym zbiorniku.

 

 

1+2 Bojownik syjamski

Zgodnie z opisem który znalazłem ryba ta jest agresywna i potrafi uszkodzić inne rybki. Nie powiem prezentuje się całkiem ładnie.

 

 

 

8 Bocji karłowatych

Fajna rybka ciekawe zachowanie chętnie ją sobie zostawię pod warunkiem ze będzie pasowała do innych.

 

 

 

30 Razbor klinowych

Mi by pasowała moja luba kreci nosem, może coś innego.

 

Co powiecie o kirysie spiżowym, moja narzeczona stwierdziła że skoro nie ma labeo to chociaż kirysy z bocją karłowatą plus coś większego (coś co będzie się prezentowało) i do tego jakaś ławica??

 

Zdecydowanie za mały zbiornik mam :(

 

P.S. Dzisiaj z ciekawości sprawdzałem Ph wody, wyszło 7,6

Dziękuje za pomoc.

 

Edit:

 

 

A dlaczego ?

Stwierdziła że to coś wygląda jak glizda :) Wiedziałem że jej się nie spodoba :)

 

 

 

Ryba ta jednak nie lubi zbyt miękkiej i kwaśnej wody.

Co prawda parametry wody mogę dopracować ale co do tych rybek?? Jaka inna ryba która będzie się odznaczała i prezentowała??

Edytowane przez vascom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...