Skocz do zawartości

Dziwnie dojrzewające akwarium


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Czegoś nie rozumiem, ostatnie wskazania są bardzo wiarygodnie niewiarygodne ale prawdziwe, jeśli w wodzie występuje wykrywane testem NO2 to pomiar NO3 będzie koszmarnie wysoki a zarazem przekłamany i to co napisałeś o NO2 i NO3 na poziomie krytycznym to mi bardzo pasuje, natomiast nie widzę opcji, że masz NO2 na poziomie 2 a NO3 25, któryś z tych testów kłamie albo oglądasz wyniki pod żółtym światłem.

Bazalt robił mi różne rzeczy ale nie bełtał w cyklu azotowym mimo, że miałem go w 10 litrowej szklance i 200 litrowym baniaku. To tylko skała z której mogą być wypłukiwane w nadmiarze jakieś tam minerały które zatwardzają wodę.

 

Używasz testów paskowych czy kropelkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam testów kropelkowych Zooleka oraz paskowych JBL. Odczytuję je albo w świetle dziennym albo jak już robię w nocy to przy zwykłej świetlówce ledowej. Pomiary są identyczne w oby przypadkach z tym, że teraz to już inna bajka. Akwarium się prawie ustabilizowało i nie wiem czy coś by z niego było gdybym czegoś nie zrobił. Woda już strasznie zaczęła mętnieć i wyczuwalny był nieprzyjemny zapach. Dlaczego tak się stało ? Nie wiem i do tej pory nie rozumiem.

Fakt faktem, że już sytuacja jest w pełni opanowana.

 

Uszyłem woreczek lniany a do niego włożyłem wkład z dojrzałego akwarium znajomego. Woreczek, dlatego aby ten syf nie przedostał mi się do akwarium, bo po co mi to. Przed włożeniem gąbki nasączyłem ją dodatkowo Seachem Stability  :mrgreen:  Na drugi dzień woda krystaliczna a parametry niewyobrażalnie lepsze. Nieprzyjemny zapach zniknął. Akwarium cały czas dojrzewa i są pierwsze długo wyczekiwane przez moja osobę okrzemki. Pierwszy widoczny efekt, że na dniach będę mógł wpuścić pierwszych mieszkańców.  

Na dzień dzisiejszy nie mierzyłem parametrów, ale ze środy ( wieczór godzina 21) są następujące;

NO2 na poziomie 2 mg
NO3 coś około 25-30 mg ( możliwe, że kapsułki nawozowe „Aqua Art Planta Gainer CAPS” coś od siebie do wody oddały gdyż zawierają azot.)
GH – 5-6
KH sukcesywnie spada już jest 13
pH 7,2 - 7.4

No i dostałem testy na amoniak SERY. Tutaj czyste 0 mg

 

Testy wykonane 10 minut temu ;

NO2- 0,5

NO3- ok. 20-30

GH- 5-6

KH- 12-13

pH- 7,2/7,4

Edytowane przez attack89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...