Jump to content

coś jak ''kurz" w toni

Recommended Posts

Obsada to trzy welony,napowietrzacz APS50 i filtr tecatlantis TC-200(175L\h) wymiary 40x20x25 Co to jest i jak to zwalczyć.

Oddać welony!

Welony nadają się do akwarium 200L z  bardzo wydajną filtracją, a nie do takiego słoika...

Zwalczysz to oddając welony, to akwarium jest dla nich absurdalnie małe. Póki tego nie zrobisz cały czas będziesz miał problemy z akwarium i nie łudź się, że ktokolwiek będzie Ci chciał z tym pomóc. No chyba, że sprzedawca w sklepie, który zaoferuje Ci jakąś chemię, która da mu zarobić, a Tobie nie pomoże.

ale mam je juz ok 3miesiace wczesniej nic sie nie dzialo a co do bledow w pisowni to juz tak mi zostanie do smierci przepraszam ale nic na to nie poradze

Taki jest regulamin naszego forum. Akceptowałeś przy rejestracji więc przestrzegaj. Nawet zdań nie zaczynasz z wielkiej litery i nie kończysz kropką, o polskich znakach nie wspomnę. Zrobisz mi "laske" czy łaskę jak zaczniesz ich używać? Mapet

ale mam je juz ok 3miesiace wczesniej nic sie nie dzialo
Z tym że przez te 3 miesiące ryby pewnie choć trochę urosły i pewnie będą próbowały rosnąć dalej. Dlaczego próbowały - dlatego że w tak małym akwarium nie mogą normanie rosnąć, a co za tym idzie zaczną karłowacieć ( poczytaj o karłowaceniu ryb ). Pewnie te problemy które pojawiły się w Twoim akwarium to dopiero początek dalszych kłopotów.

Tylko o tym jakie ma wymagania ta ryba to wiadomo już od dawna a nie od wczoraj.

Twoim było błędem to, że zanim je kupiłeś nie poczytałeś o nich, o ich wymaganiach, potrzebach.

To że żyją, srają, jedzą, składają ikre nie jest żadnym wyznacznikiem że im dobrze...

To co mówił sprzedawca w zoologu też pokazuje jakim jest człowiekiem i na jakim poziomie jest jego wiedza.

Ty możesz to naprawić oddając je i wyprowadzić akwa na prostą.

Chyba że kupisz im conajmniej 200 L akwa i zapewnisz odpowiednie warunki.

Jak sie tego pozbyc

Oddać welony. A jak Ci szkoda kasy wydane na te ryby, to wystaw ogłoszenie, może ktoś kupi.

Zmień obsadę bo będzie jeszcze gorzej. Chcesz pomocy? To postępuj według tego co mówią bardziej doświadczeni. Welony rosną i coraz bardziej brudzą wodę. Trzymaj je dalej to nawet ich widzieć nie będziesz.

Uwierz mi że jak zmienisz obsadę to problem zniknie i akwarium będzie wyglądało dużo lepiej. 

Edited by Dawidk

Jak sie tego pozbyc i z kad sie to wzielo?

Ryby sprzedać, wodę wylać i akwarium do szafy. Dostałeś już odpowiedź, że problem leży w SKRAJNIE NIEODPOWIEDNIM doborze obsady i jedyną radą na to jest jej wymiana.