Skocz do zawartości

Bardzo wysokie NO3


Shiri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez okolo 3 miesiace nie bylo mnie w Polsce i przez ten czas moim akwarium zajmowali sie rodzice. Po powrocie zauwazylem duze stezenie NO3 miedzy 100-250 niestety paski JBL nie sa zbyt dokladne. Inne wspolczynniki sa w normie. Czy tak duzy skok NO3 moze byc spowodowany tym, ze w czasie mojej nieobecnosci urodzilo sie okolo 70( dokladnie trudno policzyc) mlodych Gupikow? Dodam ,ze wszystkie dorosle Gupiki z wyjatkiem jednego padly, natomiast Platki i Otoski nie ucierpialy. Woda byla zmieniana co okolo 2 tygodnie 20%, niestety zastalem duza ilosc syfu na dnie akwa.

 

Akwarium 112l

5 x Platka

8 x Otosek

1 Gupik + okolo 70+ mlodych (w najblizszych dniach zostaja oddane)

Helenki, Ampularie i duza ilosc roslin

 

Regulamin 6.1. Na forum wymagana jest poprawna pisowania. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda byla zmieniana co okolo 2 tygodnie 20%, niestety zastalem duza ilosc syfu na dnie akwa.

Jaki litraż jest Twojego akwa?

Dno było nieodmulane,były robione za rzadkie podmiany wody.

A NO2,NH3 sa na jakim poziomie?

 

 

A nawozenie Carbo i Macro tez moze miec z tym cos wspolnego?

Tak może.A jak duże jest Twoje akwa?Jaka moc ma oświetlenie.Jak często i w jakiej ilości były nawożone rośliny?

Edytowane przez tołdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 112l, nawożenie raz dziennie po 2 psiknięcia z dozownika zarówno Macro jak i Carbo czyli nawet mniej niż jest napisane na ulotce przy nich, nawożenie Micro tylko przy podmianie wody.

Oświetlenie 2x18W

Poziom NO2 wynosi 0, na NH3 nie posiadam niestety testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wysokim NO3, oprócz regularnych podmian wody, stosowałam także 2 woreczki (na moje 112l) obniżające jego poziom z Zooleku, które podlegają regeneracji w 10% roztworze soli kuchennej. Uwzględniając oba czynniki, w przeciągu 2 tygodni poziom azotanów spadł mi prawie do 0, więc może warto pomyśleć o czymś takim? Koszt niewielki, bo ja płaciłam ok. 8 zł za woreczek, a na dodatek są one wielokrotnego użytku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak poprzednicy, odmul porządnie dno, do tego podmiany wodą RO i kontroluj parametry, obstawiam, że rodzice często karmili. Obstawiam, że sypali sporo, a to też mogło być przyczyną skoku parametrów....

Szczątki jedzenia, zdechłe ryby, fizjologia wszystko się na to złożyło...

 

Jak wykonasz te rzeczy parametry wrócą do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste podmiany, nawet do 50% co tydzień ,lej kranówkę a wodę RO stosuj jedynie do zmiękczenia wody (woda kranowa nie zawiera no3)

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

Coś się chyba komuś poplątało w tej wypowiedzi. ;) /ahr/

 

 

A niby co mi się poplątało? ahr pisz proszę jaśniej i wypowiadaj się do końca

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na początku najlepiej pierwsze zauważyć kiedy ostatni raz autor tematu zabrał w nim głos...

 

 

 

A niby co mi się poplątało?

Pozwól, że ja Ci to wyjaśnię.

 

 

 

Częste podmiany, nawet do 50% co tydzień

Czasami takim czymś możemy rozwalić biologicznie akwarium, wiemy jaki kolega ma filtr ale wiesz jakie i ile ma w nim złóż?

 

 

 

lej kranówkę a wodę RO stosuj jedynie do zmiękczenia wody

Ja leję tylko RO, bo o takich parametrach potrzebują ją moje ryby, a nie leję ją po to żeby wodą zmiękczyć wodę...

Tak chyba się nie da, troszeczkę się zakręciłeś.

 

 

 

woda kranowa nie zawiera no3

Czyżby? ;) Woda wodzie w każdym kranie nie jest równa.

 

Nie uogólniaj, nie dawaj złych rad bo takim czymś możesz bardziej zaszkodzić jak pomóc.

 

Temat zamykam, jakby autor tematu chciał coś jeszcze dodać, proszę zwrócić się o to do moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...