Skocz do zawartości

200l, wysokie pH, jaki biotop?


oskid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Robię restart akwarium. Jaki biotop mi polecacie? Sam chciałbym zrobić Płd. Ameryka BW ale obawiam się czy z taką woda jaką mam może się to udać. Poniżej parametry. 

Akwarium 200l dł. 100cm wys. 50cm szer. 40cm 
Filtr: Fluval 205 lub 206 

Parametry karnówki: 
pH 8,7 
Twardość ogólna 110mg/l CaCO3 ~6st n 
Tw. węglanowa: podobno niska 
jon amonowy 0,04 mg/l NH4 
azotyny 0,03 mg/l NO2 
azotany 6,5 mg/l NO3 

Obecnie akwarium jest dość łyse, mam kilka roślinek, dwa kilkunastu centymetrowe korzenie, jakiś żwirek czarnego koloru na dnie. Rybki: ok 20x neon innesa 

Jeśli Am. płd. BW to: 
1+3 pielęgniczka kakadu 
1+1 skalar 
20x neon innesa 
1+1 zbrojnik niebieski 
10x kiryski 

Tylko martwi mnie to pH, jak się nie przesłyszałem to w kranie mamy 8,7 ;o Są jakieś skuteczne, niedrogie i łatwe metody żeby to zbić do poniżej 7? Jeśli nie to może pójść w Afrykę? gdzieś tutaj wyczytałem, że tam w niektórych jeziorach jest bardzo wysoki odczyn.. Tylko jaka obsada wtedy? Poradźcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wodę masz odpowiednią tylko pod te biotopy. Czy akwa dojrzewało?


Jeżeli ponoć twardości węglanowe są niskie, to pod Tanganike średnio dobre parametry ;).

Trzeba kupić testy, zmierzyć na własną rękę, a nie "ponoć takie mamy". Wtedy można myśleć czy da się te parametry korygować bez użycia, czy z użyciem filtra odwróconej osmozy. Jeżeli jednak faktycznie masz niskie twardości węglanowe to można myśleć o SA :).

Zalej testowy, mniejszy baniak - z próbką podłoża, które chcesz mieć. Zmierz wodę po 24 i 48h (musi być filtrowana). Zobaczymy co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisulim, dnia 09 Kwie 2014 - 15:00, napisał: Wodę masz odpowiednią tylko pod te biotopy. Czy akwa dojrzewało?

 

Jeżeli ponoć twardości węglanowe są niskie, to pod Tanganike średnio dobre parametry .

 

 

Przepraszam za wprowadzenie w błąd :) niepotrzebnie wczoraj się wypowiadałem... ciężki dzień był :) Liczyłem, że właśnie ktoś z większym doświadczeniem się do tego dołączy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...