Skocz do zawartości

Filtr JBL e901 - głośność pracy


TitaniC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że niestety trafiłem na trafny model chciałbym podzielić się z wami filmikiem, który przedstawia różnicę w głośności pracy. Po wymianie w końcu zniknęło budzenie. Może się ktoś wypowiedzieć czy taka głośność jest ok czy mam jednak reklamować?

 

Po:

 

Przed:

 

 

 

 

Swift'nięte z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi.

 

Edytowane przez TitaniC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po dwóch dniach był bardzo głośny, dlatego postanowiłem wszcząć proces wymiany wirnika. Na szczęście sprzedawca był na tyle w porządku, że wirnik dał od ręki.

 

Dlatego pytam o pracę na sucho, żeby było jakieś lepsze porównanie, bo zatopiony ma już inny poziom hałasu, dość subiektywny.

 

Swift'nięte z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sucho prawie każdy tak chodzi...

Jeszcze go dobrze odpowietrz i wtedy myślę, że powinieneś być zadwolony, bo teraz zapewne słyszysz co jakiś czas chrzęszczenie.

Do mojego Fluvala 205 sam zrobiłem pokrywę na wirnik, na początku dość głośno chodził, teraz pracuje ciszej jak 405-tka.

Zawsze jak coś majsterkuje przy wirniku do go delikatnie i uszczelki w filtrze smaruje wazeliną.

Odpowietrzasz filtr przechylając go na boki najpierw na jeden przechylasz czekasz kilka sekund, potem na drugi i tak samo -wtedy usłyszysz jak powietrze przechodzi przez wirnik.

Operacje powtarzasz co jakiś czas, raz w następnym dniu i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powietrzem nie mam problemu, tylko tym wirnikiem i wprowadzaniem w drżenie przewodu OUT. Na pierwszy rzut ucha wymiana wirnika pomogła, ale nie na tyle żeby uczynić z niego króla ciszy. Nadal nie mógłbym spać w pokoju z nim. Ale chociaż już nie słychać go w całym domu.

 

WySwift'owane z Galaxy Tab 3 8.0 poprzez Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Trochę to dziwne...

Sprawdz czy nic nie masz przytkane - smok zablokowany, węże przygięte, zawory są równomiernie otwarte.

 W innym temacie napisałeś że zakupiłeś watę, czy może ją wsadziłeś do kosza na samej górze?

Jeżeli tak to ona Ci blokuje dopływ wody z kubła do wirnika a filtr działa na zasadzie podciśnienia więc "dusi" się i nierównomiernie wypluwa z siebie wodę powodując szarpanie węża i nierówną pracę filtra przez co wirnik jest wprawiany w drgania.

Jeżeli nie usuń wszystko z najwyższego kosza i zobacz wtedy czy dalej tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie gdzie pisałem o wacie napisałem ze leży w 2 koszu od dołu. Nic niestety zablokowane. Drgania są powodowane tylko i wyłącznie przez wirnik. Podobno to przypadłość tego modelu. Piszę podobno bo brat ma e1500 i u niego słychać tylko szum wody i leciutkie pobukiwanie.

 

WySwift'owane z Galaxy Tab 3 8.0 poprzez Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno JBL-y to dobre i ciche filtry (sam nie miałem).

Tylko jeszcze jedna myśl przychodzi mi na myśl ale to pewnie wymieniłeś razem z wirnikiem.

Ten trzpień co wchodzi w niego w środek nie jest gdzieś przegięty?

Jeżeli to nie to, to niestety ale nie mam więcej pomysłów co mogło by mu dolegać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzpień ceramiczny ,trzeba uważać jak się zakłada bo można złamać. A co do filmików ponieważ używam 701 ,900, 1501 , to filmik pierwszy pierwszy raz takie coś słyszę a drugi to taki dźwięk mam jak jest zapowietrzony mocno . Po odpowietrzeniu pierwsze dwa wogóle nie słyszalne nawet na zewnątrz . Ostatni w szafce nawet delikatnie słyszalny ale już się przyzwyczaiłem i nie słyszę go , ale wiadomo moc robi swoje . :Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No większość pisze ze w ciągu tygodnia jest cisza. Teraz prawie go nie słyszę i mam nadzieje że w następnym tygodniu już będzie silence

 

Dziwne, że w ogóle u kogoś ten filtr zaczyna cicho pracować dopiero po tygodniu, ja po zalaniu i uruchomieniu go chwilę nim poruszam troszkę na boki i po hałasie, filterek odpowietrzony i pracuje naprawdę cichutko. Trochę to u Ciebie dziwne, że cały czas utrzymuje się tak głośna praca, może rzeczywiście posiadasz jakiś felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No większość pisze ze w ciągu tygodnia jest cisza. Teraz prawie go nie słyszę i mam nadzieje że w następnym tygodniu już będzie silence ;-)

Hmm... w tym tygodniu zainstalowałem u siebie JBL e401 i po kilku dniach mogę stwierdzić, że to najcichszy filtr z jakim miałem do czynienia :icon_e_biggrin: (pracuje na 50% wydajności).

Cicho zaczął pracować natychmiast po uruchomieniu, dlaczego trzeba by czekać aż tydzień? Filtr bez wad fabrycznych, prawidłowo zalany i uruchomiony powinien pracować cicho bez względu czy to e401, e 701 czy e901.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...