Jump to content
comandos21

molinezje black molly, pytanie co do ciąży rybek/czy jest kotna?

Recommended Posts

Oki

A tu  moje maluszki:)

93c061da5a71fe81med.jpg

33384e42986b0ff9med.jpg

Edited by comandos21

:) to moje pierwsze maluszki od 6 lat:) zrobię jak mówisz

EDIT: 13.04.2014 17:02

Mam takie pytanie tylko, czy mogą w takim prowizorycznym kojcu te rybki być, porobiłem mnóstwo dziurek szpilka a u góry widać wokół większe dla przepływu wody. Nie pozdychają mi te rybki?

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /ahr/

Edited by ahr

młode molinezje mają zupełnie inny kształt... mają jakby wyłupiaste oczy, no i są czarne i wieksze od gupików przede wszystkim.

Pozdro

Jeżeli porobiłeś duż niewielkich dziurek i masz w tym kojcu dobrą cyrkulację wody, to myślę, że możesz tam je trzymać, dopóki nie podrosną ;)

Słuchajcie moja gupiczka już co prawda urodziła ale nadal jest gruba i co ciekawe cały ogon jej się zrobił czarny a miała wyblakły, co się jej dzieje wiecie może?

przed porodem :

b7958eb921e2c95bmed.jpg

Teraz:

2752e695c8a5f238med.jpg

Edited by comandos21

A karmisz ryby jakimiś pokarmami wybarwiającymi? Gupiczka jest młodą rybką?
Napiszę Ci, co o tym sądzę, odnosząc się do obserwacji swoich gupików.
Nie wpadaj w panikę. Jeżeli samiczka jest młoda, to możliwe, że podając jej wybarwiające pokarmy zaczyna nabierać kolorów. Mi się też zdarzyło, że samiczka, która była cała szara w pewnym momencie zaczęła się ubarwiać - teraz ma ogon w odcieniu ciemnej szarości, a płetwę ogonową żółtą w czarne kropeczki ;)

Edited by sandi708

Nie karmię wybarwiającym... Już jest normalna:) może sie zdenerwowała od tak po prostu.
P.S
Do moderatora, można_by zmienić nazwę tematu?

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Można by, tylko na jaki? ;)

Edited by ahr

Hej, żeby nie zakładać tematu zapytam tutaj:)

Urodziło i się znowu 13 rybek 5 ciemnych i 8 szarych:) wyglądają tak:

DSC00200cc.jpg

Wszystkie są gupikami czy te ciemne to molinezje black molly?

Czarne - molki, szare - gupiki ;)

i jedne i drugie chowają się w rośliny gratuluje kup pokarm mikro najlepiej mikrovit basic tym można karmić narybek wszystkich gatunków a pokarm ogólny to spirulina super forte 36% spiruliny u mnie na tym żyją :razz:

Witajcie ponownie, nurtuje mnie taka sprawa odnośnie maluchów, które już podrosły.... Wszystkie mają szare ciałko w czarne ciapki hm czy to na pewno gupiki z nich rosną a nie molinezje??

DSC00020.jpgDSC00021.jpgDSC00022.jpgDSC00023.jpgDSC00024.jpgDSC00025.jpg

No niestety muszę wszystkich rozczarować:) wszystkie rybki okazały się być  molinezjami :) z tym, że te w ciapki są srebrne.

Witam,

Również mam kotną molinezję czarną, prawdopodobnie urodziła wczoraj w nocy bo w dzień udało mi się wyłowić jedną rybkę. Molinezja nadal ma białą plamkę czy to znaczy że jeszcze urodzi? Nie wiem czy ją przekładać do kotnika czy zostawić w ogólnym (112l)?

Nie wiem czy ją przekładać do kotnika czy zostawić w ogólnym (112l)?

Zostaw ja w ogólnym, nie stresuj jej, nie używaj kotników, a kolejnym razem zakładaj własne tematy z problemami dotyczącymi Twojej obsady.

Temat zamykam.

Guest
This topic is now closed to further replies.