Skocz do zawartości

molinezje black molly, pytanie co do ciąży rybek/czy jest kotna?


comandos21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam, zaadoptowałem molinezje Black Molly... jedna jest bycza jakoś tak nagle urosła/przytyła ale  nie potrafię rozpoznać ciąży, nagrałem filmik , powiedzcie mi która jest kotna ? Na filmiku ta taka największa cała czarna czasami gania inne molinezje a inne zaś ja jakby "wąchają" przy płetwie  odbytowej, szczególnie te małe molinezje z takimi owalnymi ogonkami:)

 

 

Czytałem, że mają białą plamkę przy płetwie odbytowej, moja nie ma, ja tam widzę jakby bąbelek powietrza lub tak jakby jej coś tam białego wisiało.

 

Za to jest na tle tych innych molinezji jakaś taka duża...

 

oto film , chodzi mi o tą co chowa się w  0.20- 0.23 sek. filmiku za ślimakiem  a właściwie jest obok niego

 

http://youtu.be/ZOzpI7t897Y

 

http://youtu.be/yF4QSJM6png

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone że ta molinezja może być kotna. Z tym że te ryby wogóle nie powinny się znaleźć w tym akwarium. Po prostu 45 l to jest za mało.

A te niektóre rośliny to plasti? Jeśli tak to to także nie powinno być tym w akwarium. I nie tylko chodzi tu o walory estetyczne, bo to jest kwestia gustu, ale o to że w wielu przypadkach ( choć nie zawsze ) żywe rośliny pomagają w utrzymaniu stabilnej flory bakteryjne, a także stanowią dla wielu ryb dodatkowe źródło pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ale co miałem zrobić kolega chciał nadmiar  wyrzucić do stawu:) szkoda mi ich było.

 Fotkę próbowałem robić ale skubana nie chce się dać sfotografować, zresztą wszystkie od razu podpływają do mnie  heh:)

 

Co do roślin to jest jedna żywa(skrzydłokwiat) tak wiem to roślina nie do akwariów ale mi już pięknie rośnie miesiąc, ostatnio ją przyciąłem niepotrzebnie :/ a druga sztuczna >żadna roślinka żywa mi nie chce rosnąc w 26st:/mówię o tych z akwarystycznych sklepów ( chyba, że znacie jakieś takie łatwe w uprawie to powiedzcie jakie )

 

Hehe mam w nim 6 molinezji, 4 gupiki i 2 kardynałki< tak wiem, przesadziłem z ilością ale nie miałem gdzie ich wsadzić (tych molinezji) a  w moim regionie nigdzie w akwarystycznych nie przyjmują rybek:/

 

Ale mnie zdzieliliście za litraż i ilość w nim ryb:)

Ale pocieszę was mają dobre filtrowanie ;P http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=1384

 

sorry za jakość nie mogłem telefonem złapać ostrości


a573423f902301d0med.jpg

 

7b50985b19f63953med.jpg

e4e83b0d85029453med.jpg

ecf6c9080c2e0c1bmed.jpg


Jednak to coś przy płetwie odbytowej to plamka biała, wsadzić ją do kotnika już teraz? Inne molinezje za nią pływają natrętnie i blisko tej białej plamki

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływają, bo mają nadzieję na pyszne "papuniu" w postaci  maluszków. Wsadzić do kotnika, hmmm, a masz co potem zrobić z odchowanymi molkami? W tym litrażu 30 rybek więcej (kiedy urosną) się absolutnie nie zmieści.

Edytowane przez sandi708
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już dałem do kotnika ale bez tej przegródki bo nie mam jej:/  no jak uchowają się to porozdaję znajomym, małe rybki łatwiej jest oddać niż duże.

A wiesz na oko czy daleko ma do porodu? ja jeszcze nie miałem kotnej rybki i się nie orientuję:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gupiki, u nich widać to po brzuchu - robi się taki jakby kwadratowy i rybka przesiaduje często w roślinach lub na dnie. Pewnie u molek będzie podobnie, w końcu to też żyworódki.

Tu masz link, może ten filmik Ci w czymś wizualnie pomoże ;)
http://www.youtube.c...h?v=aMv23ioZwM0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie molinezje się trzymają na dnie:)  Wsadziłem ją do kotnika ale jest strasznie nie spokojna:/ szkoda mi jej... Ciekawe ile tak bd  musiał ją trzymać w tym małym kotniku:/

 

Dodam, że w kotniku nie pływa "po środku" tylko jakby "leży" na dnie tzn brzuszek o dno kotnika oparty jest

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki a podepnę od razu fotę mojej gupiczki   :)

 

7a55e6e70f79b6f0med.jpg b7958eb921e2c95bmed.jpg

 

też jest kotna i czy mogę obie wsadzić do jednego kotnika:)

Wydaje mi się, że to jeszcze nie ten etap. Jak zauważysz, że się chowa, przesiaduje na dnie i ogólnie ucieka od innych oraz, że ta czarna plama robi się większa i "wypycha" ją do tyłu, to wtedy przełóż ją do kotnika. Nie ma sensu pakować ich obu do jednej klitki, będą się denerwować, i jeszcze narobią sobie krzywdy wzajemnie (stres=agresja), poza tym kiedy molka pierwsza urodzi, to gupiczka pożre Ci maluchy i na odwrót.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, dzięki za odp:) wiesz sugerowałem się tą plamką :) i tym, że inne gupiki ją jakby "zarywają" heh tak jak ta molinkę

Ja u swoich gupików zauważyłam taką samą tendencję, jednak z doświadczenia wiem, że od momentu pierwszego podszczypywania samiczki "po plamce" mija jeszcze sporo czasu do porodu ;)

 

NMZC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, fajnie. A załóżmy, że molinka urodzi w nocy to jest w ogóle jakaś szansa, że coś do rana bd w tym kotniku pływało jeszcze żywego czy nawet nie zobaczę młodego narybku:/?

Ciężko mi powiedzieć. Jeśli nie masz tej poziomej "kratki", to raczej nie będzie kolorowo. A nie masz możliwości wykonać sobie takiej "atrapy" z np. siatki budowlanej o takich niewielkich oczkach, albo np. z jakiejś takiej starej firanki czy gazy?

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej muszę się pochwalić:) mam 2 malusie rybki ale nie wiem czy to molinezje  czy może gupiki bo gdzieś wyczytałem, że małe mają 5mm a te są szaro-przezroczyste szerokość około 1mm a dł ok 3mm może mi gupiczka się kotnęła co:)? Jak je rozpoznać? aha i podobno młode molinezji uciekają w roślinki i żwirek a te pływają tylko i wyłącznie pod taflą wody

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.super:)) a jeszcze mi powiedzcie czy jak te małe pływają w kotniku pod tą dolną siatką to mogę  wpuścić gupiczkę kotną nad ta siatką z oczkami na narybek? Te malutkie nie wypłyną  pod taflę wody?

2. czy jest to normalna ilość porodu gupików? że tylko tyle pływało? może będzie co jakiś czas tk po kilka rodzić ?

3. czy już nie urodzi i nie dawać jej do kotnika?

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej muszę się pochwalić :) mam 2 malusie rybki ale nie wiem czy to molinezje  czy może gupiki bo gdzieś wyczytałem, że małe mają 5mm a te są szaro-przezroczyste szerokość około 1mm a dł ok 3mm może mi gupiczka się kotnęła co:)? Jak je rozpoznać? aha i podobno młode molinezji uciekają w roślinki i żwirek a te pływają tylko i wyłącznie pod taflą wody

Z tego, co mi wiadomo, małe molinezje są czarne i wyglądają tak:

narybekmenzurkasz7.jpg

Jeśli masz rybki szare i wyglądające jak te poniżej, to są to małe gupiki ;)maxresdefault.jpg

 

Jak gupiczka była w akwarium a nie w kotniku i tam też urodziła, to zapewne inne rybki pozjadały Ci narybek i "ostały się" tylko te dwa maluszki. Obejrzyj jej brzuszek, zobacz, czy jest bardzo gruba, czy już "zeszło" ;) Chowa się po kątach akwarium?

Edytowane przez sandi708
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To fajnie i tak wolałbym gupiki:) a powiedz mi bo prawdopodobnie to jej 1miot więc wsadzić ją do kotnika jeszcze czy raczej już nie urodzi przez miesiąc?

 

Co do brzuszka nadal jest grubiutka i pływają za nią wszystkie już gupiki:) a ona ucieka za grzałkę itp

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to fajnie i tak wolałbym gupiki:) a powiedz mi bo prawdopodobnie to jej 1miot więc wsadzić ją do kotnika jeszcze czy raczej już nie urodzi przez miesiąc?

 

co do brzuszka nadal jest grubiutka i pływają za nią wszystkie już gupiki:) a ona ucieka za grzałkę itp

To włóż ją do kotnika i obserwuj. Wydaje mi się, że skoro się chowa, to jeszcze nie urodziła wszystkich maluszków.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...