Skocz do zawartości

mały heniek 240l


qbaaa1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy,wiec proszę o wyrozumiałość.
Potrzebuje porad w moim nowym zbiorniku,w sklepie wiadomo jak jest.
A mianowicie,mój zbiornik to 240l.
Szkło to Optiwhite,pokrywa aluminiowa.
Co do oświetlenia to skłaniam się do 3x54W,tylko pytanie bo jedna dla roślin druga dla ryb a trzecia biała ma być?
na szkło chce dać fertiplant Abf,wystarczy 1 opakowanie 2,5L cz lepiej 2op.?
żwirek to czarny kwarcowy drobnoziarnisty,
Filtr eheim expirience 350 lub 2226,,dodam na start bakterie w tbl do niego.
grzałka 250W?
Co2 bedzie G-SYSTEM PLANT S.
Wiem że przed pierwsze 4tyg tylko potas w połowie dawki najlepiej podawać,potem test na azotany.
Zastanawiam sie nad symfonią złotą,co Wy na to?
Prośba o wytknięcie błędów oraz porady.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o co2 to nie napisałeś jakiej wielkości planujesz zakup butli Coja polecam coś koło pojemności 5l wysokość 54 cm, też zależy gdzie tą butlę chcesz umieścić bo jeśli zakupisz mniejszą to co chwilę będzie trzeba ją uzupełniać a większą rzadziej

Co do grzałki to myślę ,że jest za duża 100-150W powinno być okej,chyba ,że w zimę w domu masz bardzo zimno to wtedy większa,ale ogólnie lepiej kupić 2 małe niż 1 dużą bo jak duża się *zawiesi* to ci zrobi zupę rybną natomiast jak zawiesi się mniejsza to tak szybko tej wody nie nagrzeje.Co do oświetlenia to myślę ,że 3-cią to jednak warto kupić jakąś pod rośliny  i najlepiej gdybyś kupował oświetlenie to by było możliwość włączenia każdej osobno a jeśli nie ma możliwości to 2+1.

Co do filtracji się nie wypowiem bo nie podałeś ogólnie jaką planujesz faunę i florę :icon_e_biggrin:  w/w substratu nie stosowałem więc też nie mam opinii na jego temat.
                                                                                     Pozdrawiam :icon_e_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy błąd to 0.6...W/L i ryby ;)

Kto Ci takich głupot nagadał?

Po miesiącu bez "jedzonka" to możesz się z Heniem pożegnać.

Sławku121 w takim razie jakie polecasz oświetlenie?

Witam

Jeśli chodzi o co2 to nie napisałeś jakiej wielkości planujesz zakup butli Coja polecam coś koło pojemności 5l wysokość 54 cm, też zależy gdzie tą butlę chcesz umieścić bo jeśli zakupisz mniejszą to co chwilę będzie trzeba ją uzupełniać a większą rzadziej

Co do grzałki to myślę ,że jest za duża 100-150W powinno być okej,chyba ,że w zimę w domu masz bardzo zimno to wtedy większa,ale ogólnie lepiej kupić 2 małe niż 1 dużą bo jak duża się *zawiesi* to ci zrobi zupę rybną natomiast jak zawiesi się mniejsza to tak szybko tej wody nie nagrzeje.Co do oświetlenia to myślę ,że 3-cią to jednak warto kupić jakąś pod rośliny  i najlepiej gdybyś kupował oświetlenie to by było możliwość włączenia każdej osobno a jeśli nie ma możliwości to 2+1.

Co do filtracji się nie wypowiem bo nie podałeś ogólnie jaką planujesz faunę i florę :icon_e_biggrin:  w/w substratu nie stosowałem więc też nie mam opinii na jego temat.

                                                                                     Pozdrawiam :icon_e_biggrin:

Ale pod rośliny jest jedna,druga dla rybek,tylko jaka ma byc trzecia?na chwile obecna nie ma mozliwosci włączania osobno trzech.Moze z czasem to zmienie.Butle wole mniejsza by sie w szafce zmiescila.20zl uzupełnienie to nie koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślin, to jak na razie masz do przeczytania kilka tematów podklejonych z tego działu.

Przeczytasz je, o nawożeniu, zakładaniu akwa roślinnego itd; uzupełnisz wiedzę podstawami możesz pytać o rośliny dalej.

 

 

Sławku121 w takim razie jakie polecasz oświetlenie?

Dla ryb poniżej 0,5 W/l, czasami sporo poniżej....

Podłoże (co na wierzch) w zależności od obsady, jeżeli pielęgniczki, pielęgnice, ryby denne to obowiązkowo piach.

 

 

 

Co do oświetlenia to skłaniam się do 3x54W

To skłaniasz się czy masz?

I tak jak Sławek zaznaczył za mocne światło dla ryb, chyba że mają tak w naturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślin, to jak na razie masz do przeczytania kilka tematów podklejonych z tego działu.

Przeczytasz je, o nawożeniu, zakładaniu akwa roślinnego itd; uzupełnisz wiedzę podstawami możesz pytać o rośliny dalej.

 

 

Dla ryb poniżej 0,5 W/l, czasami sporo poniżej....

Podłoże (co na wierzch) w zależności od obsady, jeżeli pielęgniczki, pielęgnice, ryby denne to obowiązkowo piach.

 

 

 

To skłaniasz się czy masz?

I tak jak Sławek zaznaczył za mocne światło dla ryb, chyba że mają tak w naturze...

Czytam na forach ze dla henka malego to "minimum" 0,5W/litr i widze ze normalnie na youtube rybki plywaja w akwariach przy henku,wiec albo to jest sztuczny heniek albo sztuczne ryby,albo co osoba to opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pływają przy mocnym oświetleniu to świadczy to o niewiedzy tych którzy tak te ryby trzymają.

Po kilku konsultacjach zmieniam swiatlo na 4x39W,by dla rybek nie bylo za goraco,podloze to bedzie pro soil 4 worki.

czy jest sens dawac pod pro soil

-ziemia ogrodowa

-substrat

-paleczki nawozowe?

 

Regulamin 6.1. Akceptowałeś to przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małego Henia mam w obecnym akwarium. Zanim zacząłem podawać Co2, oraz zmieniłem światło Henio przy świetle 0,44W/L z podawaniem tylko Aqua Art Clasic i Carbo wypuszczał nowe pędy, ale stare obumierały. Po 6 miesiącach uruchomiłem bimbrownie i dołożyłem Aqua Art K+ i Ferro + to przyniosło duże zmiany na plus. Podłoże jakie dałem to Aqua Art Substrate II. Moim zdaniem przy odpowiednim nawożeniu oraz podawaniu CO2 Henio da radę nawet przy 0,45W z tym że nie ma co się spodziewać bardzo szybkiego wzrostu.

 

Ja mam zamiar dać w nastepnym zbiorniku ziemię na dno i na to Pro Soil. Więc jak coś chętnie poczytam dziennik twojego akwarium jak to się sprawdza, jeżeli na takie rozwiązanie się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...