Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w identyfikacji Vallisneri


pkmaverick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W akwa mam dwa gatunki nurzańca ale interesuje mnie dokładnie identyfikacja jednej odmiany na zdjęciu. Normalnie w toni wodnej liście ma koloru zielonego a pod światłem brązowo-czerwone z ciemnymi cętkami.

 

Czy to jest Vallisneria Red Tiger? A może jest to odmiana nurzańca spiralnego Vallisneria Spiralis Rubra.

 

Nie potrafię zidentyfikować gatunku bo przed nawożeniem miał jeszcze liście cienkie i smukłe do tego koloru żółtego. Od kiedy jadę na nawozach tydzień czasu to liście szybko zmieniły się. Teraz ma szerokie 2cm i długie aż leżą na tafli bo po nawozach przez ten tydzień wystrzelił jak rakieta :icon_e_biggrin:

post-20050-0-12470500-1396373049_thumb.jpg

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszej pomocy dowiedziałem się że to jest odmiana "Red Tiger" Nurzańca spiralnego. A rozwiązanie zagadki jest następujące: Ta odmiana nurzańca przy bardzo słabym oświetleniu oraz braku nawożenia do podłoża i słupa wody powoduje, że liście tej rośliny nie wyrosną tak długie, szerokie i nie będą się pięknie prezentować w czerwono-brązowym kolorze i czarnymi cętkami.

Będą za to wyglądały jak przeciętny nurzaniec z wąskimi liśćmi w kolorze ciemno zielonym przez co ciężko jest odróżnić tę odmianę. Wbrew pozorom ta odmiana ma jakieś średnio-wysokie wymagania by mogła rosnąć w całej okazałości.

 

A mój przykład jest tego dowodem. Mam fotki jak wyglądał na początku a jak teraz gdy nawożę. Jeżeli się ze mną nie zgadzasz Sławku to chętnie przeczytam twoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odmiana nurzańca przy bardzo słabym oświetleniu oraz braku nawożenia do podłoża i słupa wody powoduje, że liście tej rośliny nie wyrosną tak długie, szerokie i nie będą się pięknie prezentować w czerwono-brązowym kolorze i czarnymi cętkami.

Właśnie to napisałem wcześniej ;)

 

A teraz pytam czy uważasz, że są to dwie odmiany, czy jednak jedna-zależna od warunków akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A teraz pytam czy uważasz, że są to dwie odmiany, czy jednak jedna-zależna od warunków akwarium ?

Nie jestem specem od hodowli roślin ale z obecnego doświadczenia i logiki uważam że to jest jedna odmiana wyglądem uzależniona od warunków jakie panują w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...