Jump to content

pierwsze akwarium [25l]


Recommended Posts

witam. 

Moja przygoda z rybkami zaczęła się jakieś 2-3 miesiące temu kiedy bardzo spontanicznie wraz z żona weszliśmy do zoologicznego i stwierdziliśmy, że od teraz zostaniemy akwarystami :D 

zakupy poczyniliśmy w wielkim chaosie, słuchając się w ciemno co Pan w sklepie nam mówił.

Jak narazie wszystko żyje i ma się dobrze, jednakże chcemy w tym tygodniu zrobić restart ze względu na zmienienie scenerii, bo aktualna strasznie się nam nie podoba, a nie chcielibyśmy niczego spieprzyć :P 

na chwile obecną posiadam:

akwa 25l

Aquael Uni Filter 360

grzałka (niestety zapodziałem opakowanie i nie znam modelu)

 

tetry x6

skalar x4

glonojad

danio x2

molinezja x2

 

mialem dwie roslinki, ale z braku wiedzy jedna wytrzymała tydzień, a druga jeszcze jest wsadzona, ale jest strasznie mizerna więc już na stracenie jest. 

 

chciałbym zmienić podłoże na coś piaskopodobnego i dokupić ze 3 jakieś bujne roślinki 

 

jak najlepiej przeprowadzić restart kiedy nie mam akwarium zastępczego, co dokupić, aby rybki i roślinki pozostały zdrowe? 

jak najskuteczniej czyści się żwirek po zakupie w sklepie? 

 

pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Na początku zapoznaj się z wymaganiami twoich ryb,gdybyś to zrobił to byś wiedział że żadna z nich nie nadaje się do tego akwarium, nie raz był poruszany temat sprawnie przeprowadzonego restartu akwarium, wystarczy poszukać.

Edited by belzebub532
Link to comment
Share on other sites

Akwarystami to się raczej niestaliście, co najwyżej sadystami :P

 

Chyba już raczej wystarczy tego typu wypowiedzi... Właściciel tematu zapewne już dobrze wie, że popełnił błąd. 4 linijka pierwszego postu, co najwyżej sadystą jest sprzedawca w sklepie. Ty tak już wszystko wiesz?

Rzymu też od razu nie zbudowali. Mapet

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim to obsada całkowicie do wywalenia i stop ze słuchaniem rad sprzedawców w zoologicznym, im jest na rękę, że ryba w akwarium zaraz zdechnie bo będzie trzeba kupić kolejną. 

 

Przed wami bardzo długa droga, a zacząć musicie od zaplanowania wszystkiego od początku. Zapoznajcie się z tematami o zakładaniu zbiornika i dopiero mając już jakąś konkretną wiedzę należy zadawać pytania, wtedy dostanie się konkretne odpowiedzi bo na tą chwilę nie padło żadne pytanie, na które można jakoś sensownie i po krótce odpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Kolego wiilq ja bym Ci proponował na początek kupić jakąś książkę akwarystyczną dla początkujących, aby zapoznać się choćby z podstawami akwarystyki.

Akwarystyka nie polega na tym aby do obojętnie jakiego akwarium wpuścić obojętnie jakie ryby. Różne gatunki ryb oraz roślin mają swoje wymagania co do składu fizyko-chemicznego wody. Również dla ryb duże znaczenie ma odpowiednia wielkość akwarium ( poczytaj o karłowaceniu ryb ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...