Skocz do zawartości

10W grzałka w 25l. bez termostatu.


Arhkoe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczotku napiszę, że wiem jakie są plusy z grzałki z termostatem, ale innej nie było w zoologicznym.

Czy 10W podniesie temperaturę w 25 l. o 1-2 stopnie ?

Temperatura w pomieszczeniu 21 stopni.

Ile zajmie grzałce takie nagrzewanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to widzisz w upalne dni ? Np. rano jest chłodno a w ciągu dnia temperatura idzie ostro w górę. No chyba, że jesteś cały czas w domu. A sprawa druga to co z oszczędnością energii ? Teraz większość inwestuje w LEDy, wyłączniki czasowe, producenci się chwalą, że ich sprzęt bierze mało energii a ty chcesz mieć grzałkę 24/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam rzadko (głównie na wakacje)

Jeżeli chodzi o prąd to (przy najwyższej stawce za 1 kWh 61 groszy) to 4 zł. miesięcznie a 50 zł. rocznie, więc sumu nie są kosmiczne.

Temperatura w  pokoju jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z książek akwarystycznych znalazłem tabelkę jak dobrać grzalkę aby uzyskać temperaturę wody w akwarium wyższą o X od temperatury pomieszczenia. I tak aby w akwarium 20 litrow uzyskać temperaturę wyższą o 2*C od temperatury w pomieszczeniu należy użyć grzałki o mocy 5,5W.  Jeśli chcemy uzyskać temperaturę wody wyższą o 4*C niż temperatura pomieszczenia to grzałka powinna mieć moc 11W. I odpowiednio dalej o 6*C - grzałka 16W, 8*C = 22W, 10*C = 27W. Są to tylko dane orientacyjne które dotyczą akwarium 20 l , ale myślę że da Ci to przynajmniej względny pogląd co do dobrania odpowiedniej grzałki.

 

Jednak i tak uważam że zdecydowanie lepsze są grzałki z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo jak na 100 zł, grzałka Aquael tej mocy kosztuje 50-60 zł i wg mnie są to bardzo dobre grzałki posiadałem 25w w 30l i nie było żadnych problemów teraz mam 150w złotej edycji i tak samo działa jak należy.Ja na twoim miejscu wolał bym wydać te parę złoty więcej na tą z termostatem i mieć spokój sam posiadałem kiedyś zwykłą i ciągle musiałem doglądać temperatury bo nawet raz omal bym nie miał zupy w akwarium...

 

ps. widzę że jesteś z mojego rejonu w jakim sklepie taka wysoka cena ?

Edytowane przez lukasz-333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłem w innym zoologicznym i z termostatem 50W kosztowała 100 zł.

OMG :o Taka cena. Rozumiem jakby to był jakiś Jager lub Fluval w plastiku bo to już marka to się płaci. Ale w innym wypadku za taką moc ta cena to przegięcie.

 

Jeżeli nie chcesz wydać dużo kasy na grzałkę a naprawdę warto mieć z termostatem to może zamiast markowej drogiej grzałki do takiego litrażu uwzględnił byś na uwadzę jakiś chiński produkt. Na aledrogo można kupić już za 18zł 50W z termoregulatorem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zobaczę coś na allegro. Powiem Wam, że ta grzałka 10W nagrzała przez noc do 26,5 i temperatura stoi. Naradzie nie jest źle. Ta za 100 była zwykłą grzałką z plastikowym pokrętłem u góry.

 

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym rozwiązaniem do utrzymania stałej temperatury w akwarium jest kupno oddzielnego termoregulatora np: RT-2. Sam do jednego z akwariów używam właśnie takiego termoregulatora. Zaletą tego rozwiązania jest to że do takiego termoregulatora można podłączyć zwykłe grzałki różnych mocy ( oczywiście nie na raz tylko oddzielnie ). Koszt takiego termoregulatora to około 25 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym rozwiązaniem do utrzymania stałej temperatury w akwarium jest kupno oddzielnego termoregulatora np: RT-2. Sam do jednego z akwariów używam właśnie takiego termoregulatora. Zaletą tego rozwiązania jest to że do takiego termoregulatora można podłączyć zwykłe grzałki różnych mocy ( oczywiście nie na raz tylko oddzielnie ). Koszt takiego termoregulatora to około 25 zł.

Dlatego nie ma co się cackać. Jak kolega nie chce przepłacać to chińszczyzna za kilkanaście zł i po kłopocie. Ja chińskiej grzałki używam już 4 miesiące i wszystko OK. Mój kumpel cieszy się już półtora roku i nic się nie dzieje. Ja jestem zdania, że w porządne markowe sprzęty można inwestować jak się ma większe akwa 0d 96l w górę. Trochę nie opłacalny biznes (chyba że ktoś ma dużo siana) żeby kupować drogie, markowe super komponenty do małych litraży jak tu 25 litrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...