Skocz do zawartości

240L (120x40x50) potrzebne mądre dokończenie obsady


qqrq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Parę lat temu miałem 80 litrów i przez niewiedzę i złą obsadę (ciągłe choroby ryb ) zniechęciłem się do akwarystyki. Później jak już rybek nie miałem sporo czytałem i w sumie wiem gdzie popełniałem błędy. Ale to było lata temu. Teraz odziedziczyłem nijako piękne 240 litrowe akwarium a w nim sporo kryjówek, bardzo dużo roślin i cudowny korzeń na 40% powierzchni baniaka. Filtr kanistrowy Unimax o przepływie 1000l/h. Oświetlenie w pokrywie 0,66 na litr.
Obsada:
Parka Gurami Marmurkowe (trzymają się razem i nic poza sobą ich nie interesuje)
8 Otosków
2 Zbrojniki niebieskie
1 Duch Amazoński (malutki na 4-5 cm)
2 Grubowargi Dwubarwne

Co mógłbym jeszcze dodać ewentualnie? Tylko nie chcę żadnych Molinezji, Mieczyków, Gupików i Neonek (te ostatnie mam w innym baniaczku i dlatego). Czy mógłbym dołożyć Kiryski? a jeśli tak to ile i jakie?

Wiem, że Grubowargów dwóch nie można trzymać razem w takim baniaku bo dla nich za mały, czytałem o tym sporo. Ale na razie są bardzo małe i żadnej walki nie ma. Wprost przeciwnie, pływają razem i są jak papuszki nierozłączki. Jak podrosną najwyżej oddam za darmo do zoologicznego, ale tam na pewno będzie im gorzej niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 Duch Amazoński (malutki na 4-5 cm) 2 Grubowargi Dwubarwne
 

Do oddania. 

Skoro wiesz, że za małe to po co chcesz je męczyć? Lepszym rozwiązaniem niż zoologiczny będzie znalezienie kogoś kto ma wielkie akwarium. Trudne, ale wykonalne.

 

 

 

Neonek
 

Jak tak można pisać?! Pisze się NEONÓW.

 

Parametry? Wymiary? Podłoże?

Zdjęcie wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc parametry


GH=8

KH=7

PH w skali 6.0-7.6 nieco więcej od 7.6. W skali 3-10 już spokojnie = 8

 

Wymiary akwarium podawałem w temacie. Zdjęcie załaczam poniżej.

Generalnie dziś cały dzień poczytałem i wiem że obsada nie jest biotopowa.  Nie chcę drugi raz popełniać błedów. Zdecydowałem że chciałbym napewno pozostać przy Gurami. Oddam Duszka i Grubowargi. Do haremu Gurami chciałbym dołożyć Rozborę Galaxy, tylko ile szt.? i Piskorki Myersa, tylko moja pokrywa trochę dziurawa, a podobno dla nich musi być bardzo szczelna bo wyłażą :) + te 2 Zbrojniki które mam i koniec. No chyba że mógłbym przy tej obasadzie pozostawić moje Otoski (strasznie sympatyczne i pożyteczne rybcie). Czytałem dziś sporo to forum i gdyby mógł pomóc @Play byłbym bardzo wdzięczny...

 

 

http://ifotos.pl/zobacz/DSC04101J_exheesp.JPG/

Edytowane przez qqrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...