Skocz do zawartości

140l dodatkowe oświetlenie


lukasz-333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Ponad miesiąc temu zastartowałem mój nowy baniak 140l o wymiarach 80x50x35, mam na nim standardową pokrywę z oświetleniem 2x18w. Rośliny które mam to Ludwigi,Rotale,echinodorus izabela,echinodorus bleheri,hydrocotyle leucocephala,rogatki zielone, i jakaś roślinka z dużymi listkami nie znam nazwy dam zdjęcie.co do nawożenia to podłoże jest na ziemi ogrodowej dodatkowe nawóz w płynie też posiadam.

 

A dokładnie mój problem jest taki że z początku rośliny pięknie rosły i miały ładniejsze barwy a teraz większość po prostu nie rośnie i nie mają takich intensywnych barw, kilka dni temu zakupiłem odbłyśniki efekt jest widoczny, od razu zrobiło się jaśniej, żadna roślinka mi nie gnije jedynie rogatki tracą listki od dołu ale reszta roślin w mare się trzyma i teraz nie wiem jaką świetlówkę zastosować żeby roślinki mi zaczęły rosnąć myślę o jakiejś typowo przeznaczonej pod rośliny ale takiego typowo dużego roślinnego akwarium jeszcze nie miałem poprzednio było to małe 35l i nie wiem co wybrać proszę o jakieś porady,podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakbyś opisał zbiornik wg schematu zamieszczonego w tym temacie. Łatwiej będzie pomóc.

 

 

 

A dokładnie mój problem jest taki że z początku rośliny pięknie rosły i miały ładniejsze barwy a teraz większość po prostu nie rośnie i nie mają takich intensywnych barw

Wina słabego oświetlenia, może niewłaściwego nawożenia i parametrów wody. Musisz podać więcej informacji wg schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...