Skocz do zawartości

Nagrzewanie za pomocą żarówki ?


Arhkoe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość spory problem, a mianowicie wcześniej w baniaku 25l, miałem wkręconą żarówkę (chyba 15W) temperatura jaką dawała żarówka wystarczyła do ogrzania wody do temperatury nawet 29 stopni, jednak utrzymywałem temperaturę 26 stopni. Nie używałem grzałki, właśnie z tego względu, że ta żarówka pozwalała mi manipulować temp. Teraz wkręciłem 11W żarówkę, lecz energooszczędną, która daje bardzo dobre światło (niestety 2700K, niedługo wymienię na 6500K) nie hoduje roślin, więc nie jestem aż tak wymagający.. Ta żarówka nie oddaje temperatury tak dobrze, stwierdziłbym, że jest ona w stanie tylko ją podtrzymać. Mam 2 pomysły wolałbym wykorzystać ten pierwszy

- Dokupić gwint (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) do żarówki i "jechać" na dwóch źródłach światła (czyt. 2 żarówkach 2 energooszczędne)

- kupić grzałkę z termostatem 25W.

 

Którą opcje wybrać ? Proszę o rzetelną i lakoniczną odpowiedź (jestem początkujący)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kupić grzałkę z termostatem, a do oświetlania akwarium zostawić żarówkę energooszczędną. Dlatego że ogrzewając akwarium zwykłą żarówką masz duże skoki temperatury, a to na pewno nie jest dobre dla mieszkańców akwarium. A druga sprawa to to że światła w akwarium nie świeci się 24 godziny na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium 140l i grzałkę Aquael gold 150w na termostacie ustawiona temp 25*C i same świetlówki dają trochę ciepła co pozwala na utrzymanie temperatury na poziomie 25-26*C i grzałka podczas świecenia światła praktycznie się nie załącza. wiec może dobrym wyborem była by jakaś mała świetlówka z odbłyśnikiem na allegro są takie gotowe zestawy, kiedyś w 30l miałem taką kosztowała chyba coś koło 40 zł i było podobnie w ciągu dnia grzałka się nie włączała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...