Skocz do zawartości

Karmienie rybek/krewetek/slimaków jedzeniem które znajdziemy w kuchni lub na podwórku


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czym można karmić, chodzi mi o rzeczy które można znaleźć w domu, lesie, na podwórku itp. itd....
Może piszcie numer, a potem co dać:

1. Rybki wszystko i mięso żerne- gupiki, bojownik, pyszczaki, pielęgnice, pielegniczki...

2. Rybki denne/roślino żerne- wszystkie "glonojady", zbrojnik niebieski, otosek, kirysy...

3. Krewetki- red cherry, amano, filtrujące, babaulti...

4. Ślimaki- helenki, ampularie, zatoczki (one chyba wszystko jedzą :P ), rozdętki, świderki...

5. Ogólnie- jedzenie, które zjedzą np. Ryby i krewetki, takie uniwersalne. Myślę że, wiecie o_co mi chodzi.

Mam nadzieję, że innym się przydadzą takie wiadomości, mi na_pewno :)

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek jeszcze nie mam, pokarmy kupuję połatkowane i mrożone plus żywe: muszki owocówki i raz na jakiś czas artemia. Wcześniej tak miałem i teraz też będę miał. Chciałem urozmaicić im dietę. A wy piszecie nie na temat :P
 

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu, sądziłem, że chodzi Ci o pokarmy zstępcze (gdy nie ma np. płatków). Jeżeli chodzi o:

gupiki - słyszałem, że lubią wątrobę wołową (nigdy nie sprawdzałem);

kirysy - podobno uformowane kulki z chleba.

5. chleb, czytałem kiedyś, że gupiki zjadły komuś małe krewetki (na innym forum).

To chyba tyle jeżeli o mnie chodzi. Dodam, że nigdy nie podawałem wymienionych przeze mnie produktów rybom

Edytowane przez ahr
Reg. 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu, sądziłem, że chodzi Ci o pokarmy zstępcze (gdy nie ma np. płatków). Jeżeli chodzi o:

gupiki - słyszałem, że lubią wątrobę wołową (nigdy nie sprawdzałem);

kirysy - podobno uformowane kulki z chleba.

5. chleb, czytałem kiedyś, że gupiki zjadły komuś małe krewetki (na innym forum).

To chyba tyle jeżeli o mnie chodzi. Dodam, że nigdy nie podawałem wymienionych przeze mnie produktów rybom

Z tym chlebem to lepiej uważać ;) Lepiej żeby napęczniał najpierw poza akwarium a nie od razu bo czasem napęcznieje w żołądku ryby i będzie tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chleba to sobie kanapkę zrób, a nie do akwarium ładujesz. Widziałeś gdzieś może ryby wypiekające bułki? Nie? Więc widocznie nie jest to element ich diety, podobnie jak mięso zwierząt ciepłokrwistych.

Również mogę powiedzieć "widziałeś ryby, którye w naturze lub same sobie wypiekają płatki które im podajemy ?" przeczytaj skład gotowych karm dla ryb. Napisałem również, że ja nie podaje tego rybom, a Ty użyłeś formy 2 osobowej.

:-)

 

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chlebem nie radzę kombionwać, raz przez przypadek wpadł mi kawałek okruszka jak jadłem kanapkę przyglądając się rybkom i bojownik zjadł a potem przez trzy dni miał taki spuchnięty brzuch że myślałem że go rozsadzi :shock:

 

A tak na temat to dla zbrojnika sparzone warzywa : brokuł,ogórek,kalafior,brukselka,marchew,cukinia, dawałem też arbuza i może dwa razy paprykę czerwoną obgotowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałam w składzie karmy dla bojownika, że zawiera ona suszoną lucernę, pietruszkę, pokrzywę oraz suszony czosnek. Nie stosowałam żadnej z tych przypraw jako urozmaicenie diety, a już na pewno nie podałabym im suszonego czosnku (chyba, że byłby zawarty w gotowym pokarmie), więc ciężko mi potwierdzić, czy takie ''dobrobyty'' można im podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ugotować jajko na twardo. Potem samo żółtko posiekać na drobne kawałki i wysuszyć. Pokarm taki jest bardzo chętnie zjadany przez wiele gatunków ryb.

Bardzo proste i bezpieczne urozmaicenie diety. Moja obsada dostaje żółtko 2 razy w tygodniu, czasem rzadziej.

Poza tym stanowi ono bardzo chętnie zjadany pokarm dla narybku - testowane na maluchach kirysków pstrych i żyworódek Endlera ;)

 

Czasem wrzucam do akwarium patyczek do szaszłyków z kawałkiem ogórka, marchewki lub banana.

Moje ryby i krewetki uwielbiają szczególnie dwa ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę powiedzieć "widziałeś ryby, którye w naturze lub same sobie wypiekają płatki które im podajemy ?" przeczytaj skład gotowych karm dla ryb. Napisałem również, że ja nie podaje tego rybom, a Ty użyłeś formy 2 osobowej.

:smile:

 

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Mnie się wydaje, że tu bardziej chodzi o fakt, że chleb jest mocno przetworzonym produktem spożywczym - w przeciwieństwie do płatków owsianych. Kukurydzianych raczej bym nie pakowała rybom do akwarium, te wszystkie świństwa chemiczne typu glutaminiany sodu, barwniki, konserwanty i inne trutki raczej nie podreperują naszym rybciom zdrowia, tak samo, jak nam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można by taki chleb świeżo pieczony ? :P ale chyba nie bo się dużo drożdży daję.

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

A może by tak warnika za wypisywanie głupot? Nudzi Ci się? Poczytaj jakieś ciekawe artykuły o akwarystyce, przyda się. /ahr/

Wątpię. Drożdże rybom nie służą jak sądzę, chyba, że chcesz mieć zdychające baloniki w akwarium. Jesteś kaskaderem, skoro takie metody karmienia przychodzą Ci do głowy ;)

Jak już wspomniał ahr:

 

 

Z chleba to sobie kanapkę zrób, a nie do akwarium ładujesz. Widziałeś gdzieś może ryby wypiekające bułki? Nie? Więc widocznie nie jest to element ich diety, podobnie jak mięso zwierząt ciepłokrwistych.
Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...