Jump to content

Filtr porządny do 60L ale nie na przyssawki

Kredu
 Share

Recommended Posts

Mam od roku Aquael Fan-1 i powiem, że jestem zadowolony ale ostatnio moja rybcia jedna (Molinezja) którą mam od lat zachorowała i przełożyłem ją do osobnego zbiornika i tam też Aquael Fan-1. Teraz jadę do sklepu Kakadu, żeby kupić filterek do 60L tylko chciałbym już porządny, nawet jeśli będzie drogawy bo w FAn-1 strasznie irytowały mnie te przssawki wiecznie odpadające jak regulowałem filtr. Są jakieś lepsze filtry (stabilniejsze) z innym sposobem przyczepiania do akwa? do 60L.

Edited by Kredu

No to ja polecę albo kaskadę Aquaela FZN-2 lub FZN-3 albo Aquael Circulator. Oba posiadałam u siebie. Kaskada ma ogromną regulację i wielkie pojemniki na wkłady. Circulator bardzo mocno trzyma na przyssakwach, nie ma opcji żeby odpadł. Dodatkowo jak chce się wyjąc filtr to wystarczy go wyhaczyć (przyssawki i ramka do wpięcia filtra zostaje w akwarium).

Czytam właśnie:

http://forum.superakwarium.pl/topic/12748-m%C3%B3j-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-filtrami/page-4

Chyba jednak zmienię filterek z wew. na kanistrowy. Tylko ja nie mam za bardzo miejsca w szafce pod akwarium. Jakie modele polecicie ?, czym mniejsze tym lepiej, no i do 60L

Ten strasznie mi się podoba, jak go oceniacie?

-------> Eheim Aqua Compact 60 <-----------

Edited by Kredu

Aquael MiniKani 120 ;)

Jejku za duży do 60L. Jak już to ciekawy jest Aquael MiniKani 80. A i nawet tego się boje że za duży. Powiem tak, miałem kiedyć Unimaxa 250 w akwarium 240 litrów, a ten Unimax był dedykowany od 80 do 250 litrów i w tej 240tce był idealny, nawet ciut za mocny. Małe rybki dosłownie fruwały po całym akwarium jak był ustawiony na maxa.

Edited by Kredu

Ten Eheim wygląda przyzwoicie, fajny ma prefiltr. Jednak nadal zajmuje miejsce w akwarium, ma stosunkowo niedużą objętość na media i obawiam się że może nie dać rady w 60l.

Zerknij może na JBL CRISTALPROFI GREENLINE e401. Albo o połowę tańszą kaskadę FZN.

czy ten JBL CRISTALPROFI GREENLINE e401 może stać obok akwarium a nie poniżej ?

Lepiej by było gdyby stan trochę poniżej akwa. Ale jak będzie stał obok nie powinno być problemu. Przecież filtr ten ma dość mocny silnik i nie powinien mieć problemów z przepompowywaniem wody w poziomie.