Skocz do zawartości

Jakie podłoże ?


Aga009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co w nim pięknego, nie możesz mieć ryb dennych i pielęgniczek.

Tyby denne mogą być tak samo jak pielęgniczki. To zależy od gatunku.

 

Zdania zaczynamy wielką literą, a kończymy kropką. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby denne mogą być tak samo jak pielęgniczki. To zależy od gatunku

Nie mogą być. Pielęgniczki wymagają piasku, gdyż przesiewają go przez skrzela a po drugie na żwirze najzwyczajniej się pokaleczą. Podobnie jest z rybami dennymi. Te ryby kopią w piasku i jest to ich naturalne zachowanie. Nie dając im tego odbierasz im je a do tego (jak w przypadku pielęgniczek) mogą się poranić o ostra krawędzie żwiru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być. Pielęgniczki wymagają piasku, gdyż przesiewają go przez skrzela a po drugie na żwirze najzwyczajniej się pokaleczą. Podobnie jest z rybami dennymi. Te ryby kopią w piasku i jest to ich naturalne zachowanie. Nie dając im tego odbierasz im je a do tego (jak w przypadku pielęgniczek) mogą się poranić o ostra krawędzie żwiru.

 

fascynujące informacje. Aż się popłakałam. Kto tu mówi ze mam jakieś ryby denne lub pielęgniczki ?!?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem na pytanie Autorki: większość roślin potrzebuje jakiegoś źródła substancji odżywczych w podłożu. Może to być substrat, może to być ziemia, mogą być kulki gliniano-torfowe, mogą być jakieś tabletki nawozowe.

No chyba że posiadasz same mchy i epifity, wtedy jest to zbędne i wystarczy nawożenie słupa wody.

 

A przy okazji ostatnie przypomnienie o pkt. 6.1 regulaminu tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fascynujące informacje. Aż się popłakałam. Kto tu mówi ze mam jakieś ryby denne lub pielęgniczki ?!?!?!

Chodzi o to, że przy takim podłożu są one wykluczone, nawiązując do tego co właśnie Krzysiek CI napisał, ot co. Wybierając podłoże trzeba się też kierować przyszłą obsadą. Z takim podłożem ryby denne i pielęgniczki odpadają po prostu, to tak na "ZAŚ". Co do piachu ja też jestem ZA, można dać pod niego np. jakieś tabletki nawozowe itp. jeśli nie chce się kulek g-t. Musisz przemyśleć wszystkie aspekty, nie mniej jak chcesz mieć żwir to nikt CI tego absolutnie nie zabroni, bo to kwestia indywidualna, ale daje on ograniczenia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przy takim podłożu są one wykluczone, nawiązując do tego co właśnie Krzysiek CI napisał, ot co. Wybierając podłoże trzeba się też kierować przyszłą obsadą. Z takim podłożem ryby denne i pielęgniczki odpadają po prostu, to tak na "ZAŚ". Co do piachu ja też jestem ZA, można dać pod niego np. jakieś tabletki nawozowe itp. jeśli nie chce się kulek g-t. Musisz przemyśleć wszystkie aspekty, nie mniej jak chcesz mieć żwir to nikt CI tego absolutnie nie zabroni, bo to kwestia indywidualna, ale daje on ograniczenia niestety.

Naprawdę nie wiedziałam. Chyba nie jestem aż taka ze dam zbrojniki i pielęgniczki do 25 l. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...