Skocz do zawartości

Pomocy nie wiem co z rybką


Camilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowa i dużo czytałam waszych porad więc stwierdziłam że napiszę tu by was się poradzić :) 

 

Otóż mam problem z jedną rybką a dokładnie młodym samcem gupika "Pawie oczko "którego mam dwa tygodnie i ma obgryziony ogon i z każdym dniem coraz bardziej dodatkowo dochodzi do tego szybki oddech i poruszanie się po dnie lub po górnej części filtra wewnętrznego , na jedzonko jak najbardziej podpływa .

Nie mam pojęcia kto za tym stoi . Mam akwarium 55 l . 

W obsadzie :

* 8 neonków inessa

* 1 samiec gupika pawie oczko (pomarańczowy)

* 1 samice gupika pawie oczko (szaro-czarna)

* 2 krewetki amano (parka)

* 2 zbrojniki niebieskie zwane glonojadami (samice)

+ biedny samiec który ma obgryziony ogon (niebieski w cętki)

Do akwarium stosuje sól akwarystyczną niebieską i nawóz do roślinek , podmiana wody w każdy week 5 l .

Nie wiem co mam robić od kiedy zmieniłam wcześniejszą obsadę umarły mi 3 gupiki dwa samce i samica w ciąży . Proszę o pomoc , czuję się bezradna :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to spowodowane niedoborem samic  w składzie - samiec numer dwa podgryza rywala, stąd pogryziony ogon... A jakie masz parametry wody?

Jestem początkująca w akwa prowadzę go dopiero od roku więc nie mam pojęcia , postaram się jak najszybciej kupić i dowiedzieć .

Możliwe że tak jest , dodam jeszcze ze w kotniku mam 23 maluchy gupika ponieważ jedna z samic 3 tyg. temu mi urodziła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może być to rywalizacja o samicę - u mnie tak było, jak mi zostały 2, a samców było 3 - wtedy wzajemnie się podgryzały. Druga strona medalu - może im być za ciasno w takim litrażu. Po trzecie - doświadczeni zwrócą Ci zapewne uwagę na źle dobraną obsadę - neonek nie trzyma się z gupikami ze względu na różne preferencje co do twardości wody... Plus parametry mnie zastanawiają, bo dziwne, że nie odrasta mu ogonek, skoro dodajesz sól akwarystyczną... Szybki oddech może również wskazywać na stres, w jakim żyje gupiczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

neonek nie trzyma się z gupikami
Właśnie tak. W tym przypadku nie da się pogodzić parametrów wody. Niektórzy uważają że gupiki to ryby uniwersalne które można hodować  w obojętnie jakim akwarium, w obojetnie jakich warunkach, ale takie podejście nie ma raczej nic wspólnego z akwarystyką.

Co do zbrojnika niebieskiego to Twoje akwarium jest za małe na te ryby.

A w przypadku gupika z postrzępionymi płetwami to może to być tak jak napisała sandi708 - rywalizacja o samicę. Ale proponuje również zwrócić uwagę na to czy przy końcach płetw nie ma czegoś w rodzju białawych kłaczków bo być może ze względu na złe parametry wody, a także ze względu że ryba być może była czymś osłabiona, wystapiła u niej martwica płetw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady niestety rybka wczoraj zdechła :( 

A dziś zmieniłam obsadę oddałam neonki i zbrojniki , za to dostałam 2 samice gupika i w końcu wypuściłam moje słodkie maluchy z kotnika :)

W tym tygodniu zrobię jeszcze testy by wiedzieć jakie mam ph , co2 i co3 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...