Skocz do zawartości

Filtr kubełkowy do akwarium 60l+


mateusz111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać was o filtr kubełkowy Aquael Multikani lub podobny w podobnej cenie 120zł. Mianowicie chodzi mi o to czy:

- jest cichy

- nadaje się do akwarium 60L z uwzględnieniem tego że w przyszłości chciałbym powiększyć do jakichś 150L

- czy dużo dziur będę musiał zrobić w kopule aby prawidłowo go zainstalować

- jak obchodzić się z wkładami filtracyjnymi do niego (częstość płukania, wymiana itd.)

- jaką ilość tych wkładów zainstalować do akwarium 60L

I jakieś opinie jeśli posiadacie taki - czy jesteście zadowoleni z tego typu filtra.

Czy może lepiej jednak byłoby zdecydować się na filtr z serri HW 30X?

Pozdrawiam.

Edytowane przez mateusz111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

- podanego przez ciebie filtra nie miałem ale na samo akwarium 60l się nada ja myślę ,że lepiej uzbierać trochę więcej i kupić coś lepszego a jeśli nie ma możliwości to poszukać jakiegoś używanego- w większości filtrów jest możliwość regulacji przepływu jak będzie mocniejszy to jest możliwość zmniejszenia wydajności bo szkoda kupić 1 filtr a później kupować 2 bo poprzedni nie da rady w większym zbiorniku.

-W pokrywie trzeba zrobić wyłącznie 2 otwory na 2 węże 1 który pobiera wodę a 2 który oddaje do akwarium.

-ja polecam zawsze na wlot gdzie jest pobierana woda założyć gąbkę wtedy nie trzeba tak często zaglądać do filtra tylko przy co tygodniowych pracach wyłącza się filtr wyciągasz gąbkę przepłukasz i jest ok ,sam filtr się otwiera i go czyści jak już na maksymalnie otwartym zaworze przepływ jest bardzo słaby,wtedy wszystko przepłukasz.

-jeśli chodzi o filtry serii HW to jest jak grą w lotto bo nigdy nie wiadomo na jaki trafisz czy będzie nie słyszalny czy będzie chodzić jak traktor no i też jakość wykonania zostawia wiele do życzenia.

                  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aquael multikani odpada ja go mam w 45l a do 150 na pewno sie nie na da (newet do 112 bedzie słaby)  w cenie 150 złbo ostatnio też węsze za filtrem (jestem na etapie zmiany multikani 800) to jest jeszce aquael midikani 120 ewentualnie za 250 zł widziałem aquael unimax i tetra tec ex 600 . Tylko patrze pod względem serwisu bo chciałbym oddać gdzieś do punktu w razie awari na gwarancji a nie wysyłać nie wiadomo gdzie i czekać i taki jest mój problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego JBL-ka e900 kupiłem za 110 zł. Co prawda używany, ale w świetnym stanie (jeszcze rok na gwarancji). Jeśli już teraz zastanawiasz się nad zmianą akwa na większe, to nie ma co gdybać. Porozglądaj się po necie, bo często można trafić na naprawdę zadbany sprzęt w dobrym stanie i przede wszystkim tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...