Jump to content

Co sądzicie o filtrach na brzęczyk?


JYBA!
 Share

Recommended Posts

Filtr na brzęczyk to bardzo mało wydajne urządzenie. Jeżeli w tej chwili masz w 72l filtr wewnętrzny o przepływie 380l/h to też trochę mało. Jaki dokładnie masz teraz filtr? jakie wkłady w filtrze? Filtracja mechaniczna to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze biologiczna.

Link to comment
Share on other sites

Aqua Clear 20 jest za mały na to akwarium, ja w 60l miałem Aqua Clear 30 i teraz uważam, że też był za mały. Polecam Ci Aquael FZN-2, jak na kaskadę ma bardzo dużo miejsca na wkłady filtracyjne i zmieści sporo ceramiki, więc będzie dobrym filtrem mechanicznym i biologicznym. W swoich 60l mam od niedawna FZN-2 i daje radę, u Ciebie też powinien być ok. Jeżeli natomiast nie masz tyle pieniędzy to na pewno lepszym wyborem od filtra na brzęczyku będzie jakaś chińska kaskada o przepływie od 800l/h w górę a do 40-50zł na pewno taką kupisz. Z tym, że chińczyk może być głośny.

Link to comment
Share on other sites

Zostałeś dobrze zrozumiany, z tym, że nie widzę sensu filtrowania zbyt małą kaskadą i dokładanie do środka beznadziejnego filtra na brzęczyk, uważam, że to rozwiązanie się nie sprawdzi. Lepiej kupić kaskadę o większym przepływie i włożyć do środka gąbkę i ceramikę. A czy kupisz Aquaela czy jakiegoś chińczyka to już zależy od Ciebie i twojego budżetu.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś miałem własnej roboty filtr zewnętrzny, coś w rodzaju kaskady który był napędzany oddzielną pompką ( mógł do tego celu służyć także brzęczek ). Filtr ten nawet całkiem fajnie się spisywał. Natomiast uważam że zwykłe wewnętrzne filtry gąbkowe napędzane brzęczkiem są po prostu mało wydajne, a przez to nie ma sensu ich montować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...