Skocz do zawartości

Co sądzicie o filtrach na brzęczyk?


JYBA!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr na brzęczyk to bardzo mało wydajne urządzenie. Jeżeli w tej chwili masz w 72l filtr wewnętrzny o przepływie 380l/h to też trochę mało. Jaki dokładnie masz teraz filtr? jakie wkłady w filtrze? Filtracja mechaniczna to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze biologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua Clear 20 jest za mały na to akwarium, ja w 60l miałem Aqua Clear 30 i teraz uważam, że też był za mały. Polecam Ci Aquael FZN-2, jak na kaskadę ma bardzo dużo miejsca na wkłady filtracyjne i zmieści sporo ceramiki, więc będzie dobrym filtrem mechanicznym i biologicznym. W swoich 60l mam od niedawna FZN-2 i daje radę, u Ciebie też powinien być ok. Jeżeli natomiast nie masz tyle pieniędzy to na pewno lepszym wyborem od filtra na brzęczyku będzie jakaś chińska kaskada o przepływie od 800l/h w górę a do 40-50zł na pewno taką kupisz. Z tym, że chińczyk może być głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałeś dobrze zrozumiany, z tym, że nie widzę sensu filtrowania zbyt małą kaskadą i dokładanie do środka beznadziejnego filtra na brzęczyk, uważam, że to rozwiązanie się nie sprawdzi. Lepiej kupić kaskadę o większym przepływie i włożyć do środka gąbkę i ceramikę. A czy kupisz Aquaela czy jakiegoś chińczyka to już zależy od Ciebie i twojego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem własnej roboty filtr zewnętrzny, coś w rodzaju kaskady który był napędzany oddzielną pompką ( mógł do tego celu służyć także brzęczek ). Filtr ten nawet całkiem fajnie się spisywał. Natomiast uważam że zwykłe wewnętrzne filtry gąbkowe napędzane brzęczkiem są po prostu mało wydajne, a przez to nie ma sensu ich montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...