Skocz do zawartości

450l Ameryka Pd do oceny


SebastianL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

możecie ocenić taką obsadę do zbiornika 450L.

chciałbym żeby była to Ameryka Pd + z musu dwóch obcokrajowców bo nie mam co z nimi zrobić.

 

6-8 skalarów

30 neonów Innesa

6 kirysów panda

6 kirysów pstrych albo lamparcich

10 otosków przyujściowych

 

i dwoje gości zagranicznych w spadku po starym akwa: zbrojniki karłowate.

 

Myślałem też o dwóch parach Ramirezek ale to już pytanie do specjalistów czy nie przedobrzę.

Jak to widzicie? Nie jest za dużo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6-8 skalarów
Lepiej 6sztuk

 

30 neonów Innesa
Ilość ok, ale gatunek zmień - na Neony Czerwone

 

6 kirysów panda


Ich to daj nawet z 15sztuk. Oczywiście masz piasek jako podłoże?

 

6 kirysów pstrych albo lamparcich


Kiryski pstre są subtropikalne więc nie należy ich łączyć z pozostałą obsadą. Poza tym lepiej mieć jedno, większe stadko (pandy).

 

10 otosków przyujściowych


OK :)

 

i dwoje gości zagranicznych w spadku po starym akwa: zbrojniki karłowate.


Rineloricaria to też Ameryka Południowa :).



Ja bym zamiast Ramirezek dał Kakadu lub Agassizi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

 

Dlaczego czerwone neony? Jakoś ładniejsze dla mnie są Innesa i mam w małym zbiorniku więc z sentymentu chciałem dać.

 

Mój błąd, byłem przekonany że te zbrojniki to Azja, wstyd ale trzeba się uczyć całe życie.

 

Co do pielęgnic to też Ramirezy jakoś dla mnie najładniejsze ale nad tym pomyślę. A nie wiesz czy proponowane przez Ciebie Kakadu i Agassisa są mniej delikatne? Bo Ramirezki to trochę loteria, w małym zbiorniku najpierw dwie mi padły, potem kolejna para żyła ładnie i nawet dała ikrę ale samiczka później tez padła, teraz muszę dokupić.

 

Odnośnie kirysów pandy są chyba najbardziej aktywne i bardzo je lubię, piękne sa Sterby`e ale płochliwe, takie przynajmniej mam doświadczenia. Chciałem mieć ze dwa gatunki żeby sobie stadka pływały razem ale jednak się różniły.

 

Co do podłoża to jest bazalt na bokach i z tyłu a środek z przodu ma plażę z drobniutkiego, okrągłego kwarcu, nie jest typowy piasek ale delikatne podłoże. Widzę tez po małym zbiorniku że na bazaltowym żwirku też się nie ranią i chętnie kopią.

Edytowane przez SebastianL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandy miałam na substracie (okrągłym) i później na piasku. Zdecydowanie lepiej pandy czują się na piaszczystym podłożu, po kilku godzinach piasek wyglądał tak jakby ktoś wcisnął tam tysiąc wykałaczek. Ktoś na forum wklejał chyba filmik z seminarium w jęz. ang. o corydoras i bardzo dokładnie było pokazane jak przez skrzela kiryski przesiewają piasek. Ewolucji nie oszukasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...