Skocz do zawartości

Jakie kiryski do 72l


hadwao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

powoli planuję obsadę do mojego akwarium 72l, które właśnie zakładam. Oczywiście kompletuję ją na razie na papierze, a zakupy planuję w przyszłym miesiącu, jak zbiornik dojrzeje.

 

W zasadzie jestem na 90% zdecydowany na:

- ławica neonów

- jakaś parka lub harem - na tą chwilę pewnie parka ramireza.

- kiryski

 

I tu właśnie pojawia się problem. Do tej pory byłem zdecydowany na kiryski panda, ale jako, że planuję piaskowe dno w białym kolorze, to zastanawiam się, czy nie lepiej pomyślec o jakiejś ciemniejszej rybie dennej, żeby się bardziej odcinała. Niestety z tego co czytam większość kirysków nie nadaje się do akwa 72l, bo wiadomo, że muszę mieć stadko a nie 2 sztuki.

 

I teraz pytanie jakie jeszcze kiryski moge do takiego małego akwarium zaprosić? Myślałem o czymś w rodzaju kiryska lamparciego, tylko że lamparci jest z tego co czytałem za duży. Podoba mi się pigmej - ale znów on nie jest typową rybą przydenną i konkurował by o przestrzeń z neonami.

 

Doradzicie jakie kiryski w ogóle można trzymać w takim akwarium? Myślę o 6 sztukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz ramirezy, to kup neony czerwone (innesa muszą mieć chłodniejszą wodę). Kirysek habrosus ładnie trzyma się dna, możesz mieć 8-10 szt w tym litrażu (oczywiście jeżeli parametry PH/KH/GH masz odpowiednie dla ww. ryb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy to jeszcze nic pewnego. Waham się jeszcze czy nie wybrać platki 1+3 - wtedy inesa byłyby ok i chyba ogólnie poza twardością wody te ryby by bardziej się ze sobą spasowały. Co do twardości, to czytałem, że neony do średnio twardej też się aklimatyzują (a taką mam).

 

Parametry mam nie jakieś super, ale dla ryb, które wybrałem powinny ujść (patrząc po tym co znalazłem w sieci) - woda średnio-twarda (trochę powyżej 200), ph niestety już trochę gorzej bo 7,4 czyli trochę dużo dla neonów, ale może coś powalczę, żeby trochę zakwasić.

 

Ten kirysek, którego zaproponowałeś wygląda nieźle - chyba lepiej spasuje się z białym piaskiem. Musze gdzieś zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację - w zoologach głównie ryby pływają bez podłoża niestety i sam się zastanawiałem jak będą wyglądać.

 

Teraz się zastanawiam nad pandą i małymi. Małych jeszcze nie widziałem na żywo.

 

Też chcę je połączyć z neonami i do tego harem platek prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...