Skocz do zawartości

rekiny w przyciasnym akwarium


klosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś niedaleko w mojej miejscowości przyjechało "największe obwoźne akwarium z rekinami  w Europie" zachęcony tym faktem z racji zainteresowań zabrałem na nie dziewczynę z nadzieją na fajną ekspozycje tych ciekawych ryb.

 

Jakie było moje rozczarowanie już na początku widząc szyld i przyczepę od tira.. Po zapłaceniu 12 zł! od osoby wchodzimy do środka a tam akwarium

7m x 2,5 x 1,80(Pewny jestem tylko tego pierwszego wymiaru) w każdym razie reklamowane jako 15 tys litrów a w nim okazy 

Rekin lamparci 1,4

Żarłacz rafowy 0,7

Rekin wąsaty 2,1 m!!!!!!!!!

Rekin koralowy 1,8 

 


 

filmik na dowód.. 

 

Wyszedłem z tej przyczepy wielkim kacem moralnym że wspomogłem tych gnębicieli.. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, kto do cholery pozwolił na zarabianie w ten sposób na tych rybach...

 

Jak zły  dział to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wg ustawy o ochronie zwierząt klatki nie mogą ograniczać swobody ruchów i tyle. O ile akwarium jest potraktowane jako klatka to rekin jakoś daje radę się obrócić i wszystko jest zgodne z przepisami. W tym przypadku nawet zawiadomienie do inspekcji weterynaryjnej nic nie da. Jedynym sposobem jest mówienie o tym głośno, żeby inni nie popełniali tego błędu co ty i nie kupowali biletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach liczą się jedynie pieniądze, nikogo nie obchodzi, czy tym stworzeniom jest dobrze, czy nie. Ważne, że na nich zarobią, a reszta się nie liczy. Smutne, bardzo smutne, że przepisy są tak skonstruowane a nie inaczej i zamiast pomagać zwierzętom, kompletnie nic nie wnoszą. W zamian za to, że tak się traktuje te piękne "olbrzymy" proponuję wrzucić tam ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych za ich niedolę ;) He, he, he ;)

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...