Skocz do zawartości

Chora pielęgnica plamooka


phonetiks098
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak by miała zdarty naskórek, ale od miesiąca jej to nie znika. Wlewałem do wody HEALTHOSAN w sklepie powiedzieli, że to zadziała ale nie działa. Zrobiłem jej kwarantanne i wlałem ten środek. Poniżej zamieściłem zdjęcia. Z góry dziękuje za pomoc.

 

post-20726-0-95302500-1395600232_thumb.jpg

 

post-20726-0-13281200-1395600292_thumb.jpg

 

post-20726-0-19220000-1395600344_thumb.jpg

Edytowane przez phonetiks098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 takie ryby w sklepie zoologicznym. Druga jest zdrowa ale z tą coś się zaczęło dziać. Trzymałem ją w akwarium z: 2 pielęgnicami papuzimi, brzanką rekinią, 2 bocjami wspaniałymi, i tą drugą pielęgnicą. W tej chwili nie znam parametrów wody ponieważ nie mam testu ale kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę trzymać pielęgnic papuzich z pawiookimi, obie strony są agresywne wobec siebie. U mnie non stop były walki w akwarium, kiedy hodowałam papuzie, straszne rany miały. Potem zwiększyłam litraż akwa i było ok, ale musiałam oddać bocje, bo mi zatłukły jedną, największą. Wydaje mi się, że samce mogły walczyć o terytorium. Jaki masz litraż akwarium, jakie ryby tam trzymasz i ile ich jest? Plus podaj parametry wody, bo sokoro lek nie działa, to może być coś nie tak z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie...

W tym akwarium nie powinna się znaleźć ani jedna z w/w pielegnic!!!

Nie dziw się, że lek nie chce działać- nie dość, że nie znasz parametrów to ryby żyją w ścisku.
Ścisk w akwarium = Stres
Stres = Choroby.

A co czego choroby prowadzą chyba nie musze mówić...


Obsada wymaga wielkich zmian. Nim zainwestujesz w następne ryby to poczytaj forum, dokształć się porządnie i KUP TESTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stosowaniu healthosanu w akwarium powinno być wyłączone oświetlenie ponieważ przy świetle szybciej następuje rozkład substancji aktywnych przez co leczenie może trwać dłużej, a nawet być nie skuteczne. W tej chwili oprócz wyleczenia ryby sprawą priorytetową jest znalezienie dla wszystkich ryb z tego akwarium nowego " domu ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja miałem zgaszone światło. A jeśli chodzi o ryby to jeślibyście byli zainteresowani kupnem to tu jest link: 

 

http://tablica.pl/oferta/ryby-akwariowe-CID103-ID5oodW.html#a24e4e59c7

 

 

Zamieść ogłoszenie w dziale Giełda: http://forum.superakwarium.pl/classifieds/

W niniejszej kategorii (Choroby i leczenie) raczej nikt nie szuka dla siebie nowej obsady...

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...